Bydlení Pod Servisem

Tisková zpráva 25. 04. 2008

Mapka - ulice Pod Servisem, obrázek se otevře v novém okněDvě varianty názvu ulice na Vrkoslavicích projednávalo včera městské zastupitelstvo. Návrh vzešel na základě podnětu rodiny Dvořákových, která dostavěla v ulici rodinný domek.

Ulice, v níž dům Dvořákových stojí, se napojuje na horizontu kopce kolmo na ulici Turistickou a tvoří její spojnici s ulicí Krkonošskou. Komunikace je bez chodníků a s obousměrným provozem.

„Přidělení názvu umožní užívání adres, čímž je odstraněn současný nevyhovující stav. Vlastníci a obyvatelé nově budovaných rodinných domů v této lokalitě měli na pojmenování také zájem,“ vysvětlil ředitel správního odboru městského úřadu Petr Karlovský.

Podle jeho slov sami žadatelé navrhli název Pod Servisem, který vychází ze skutečnosti, neboť ulice začíná v bezprostřední blízkosti zavedeného, fungujícího a v blízkém okolí obecně známého autoservisu, který by tak mohl plnit funkci jistého vodítka a orientačního bodu.

Druhá varianta „Pod Opravnou“ byla navrženy kvůli možnosti výběru. Vychází z názoru, zda by nebylo vhodné nahradit původně cizí slovo „servis“ českým slovem „opravna“. Vítězně však z klání odešla varianta číslo jedna.
Vytvořeno 25.4.2008 11:54:06 | přečteno 2131x | Petr Vitvar
load