Budoucnost bývalé porodnice

Tisková zpráva 09. 04. 2009

Jablonecký místostarosta Otakar Kypta se sešel s libereckým hejtmanem Stanislavem Eichlerem a radním kraje pro resort sociálních věcí a menšin Pavlem Petráčkem, aby projednali další osudy objektu v Turnovské ulici.

Trojice politiků se sešla přímo v prostorách bývalé porodnice, aby zjistila v jakém stavu budova vlastně je. „Na to, že je od roku 2002 prázdná a od roku 2006 se už vůbec netemperuje, je v překvapivě velmi dobrém stavu,“ konstatoval místostarosta Kypta.

Společná schůzka měla naznačit, jaké jsou zájmy kraje i samotného města Jablonce, jaká tedy bude budoucnost rozlehlé budovy. „Mluvili jsme o hospici, paliativní péči, sociálních službách, LDN i o domově důchodců. Dohodli jsme se, že je třeba vytvořit pracovní skupinu složenou ze zástupců kraje, města i odborné veřejnosti, která by měla najít nejvhodnější variantu řešení,“ komentoval setkání Kypta.

Je třeba se dohodnout, jaká bude skladba zařízení, zda bude jedno či víceúčelové, a hlavně jaký bude model financování provozu. Protože na straně Libereckého kraje je vůle tento dlouhodobý problém řešit a kraj pokračuje v jednání o oddlužení stavby, sestaví pracovní skupinu právě radní Petráček a v co nejkratším termínu svolá její první jednání.

Vytvořeno 9.4.2009 13:56:45 | přečteno 3063x | Petr Vitvar
load