Bude udělena první cena města Pro meritis

16.12.2011 - Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou odsouhlasilo návrh starosty Ing. Petra Beitla na udělení Ceny města PRO MERITIS panu Václavu Vostřákovi za jeho soustavnou a dlouhodobou činnost, která významně obohacuje veřejný život města.

Slavnostní předání ceny se uskuteční v Městském divadle u příležitosti konání koncertu ke Dni založení českého státu 1. ledna 2012 v 19 hodin.

Václav Vostřák se tak stane vůbec prvním jabloneckým laureátem ceny PRO MERITIS. Udělovat čestnou cenu se rozhodlo město Jablonec v květnu 2010.

Smyslem ceny je udělit čestné veřejné ocenění zejména těm osobám, které v nejrůznějších oblastech přispěly k rozvoji města a občanského života, nebo k dobrému jménu města, a to nezištným a zvláště příkladným způsobem.

Zastupitelstvo na svém zasedání 15. prosince zároveň schválilo výjimku z odstavce 3.4 Článku III Pravidel pro udílení ceny města Jablonec nad Nisou, který říká, že „Cenu není možné udělit zastupiteli města v době trvání jeho mandátu“. Václav Vostřák působí v ZM již od roku 1990 a je služebně nejstarším jabloneckým zastupitelem.

Další informace

Vytvořeno 16.12.2011 12:29:40 | přečteno 4733x | Petr Vitvar
load