Bára Špotáková: Na Jablonec hned tak nezapomenu

Tisková zpráva 16. 01. 2009

V pátek 16. ledna přijal jablonecký starosta Petr Tulpa olympioničku, rekordmanku, čerstvou Sportovkyni roku a místní rodačku, oštěpařku Barboru Špotákovou v obřadní síni radnice. Hlavním důvodem bylo předání daru za reprezentaci města.

Už na zářijovém setkání v Jablonci u starosty bezprostředně po skončení atletického mítinku Jablonecký oštěp padla otázka, jaký dar by si sportovkyně přála. Dostala na výběr ze dvou možností - hotovost nebo umělecké dílo. Ona tehdy vyjádřila přání dostat šperky.

A tak převzala z rukou starosty Tulpy soupravu z bílého zlata a briliantů sestávající z náhrdelníku, náušnic a prstenu a autorský šperk jabloneckého výtvarníka a šperkaře Martina Pouzara, jímž je náramek z broušeného nerezu.

„Podobu náramku jsem začal vymýšlet až v momentě, kdy jsem dostal zadání. Nejprve jsem se podíval na fotografie Báry, pročetl jsem si hodně rozhovorů s ní, abych její osobnost dostal pod kůži a měl ji před očima, abych tak mohl vytvořit šperk jen pro ni,“ řekl o náramku složeném ze šesti obdélníkových článků spojených šesti kruhy autor. „Jediné, co máme my dva společného, je, že posloucháme Tři sestry. Proto jsem pro ni chtěl udělat šperk pro běžnější příležitosti, ne klenot v pravém smyslu slova,“ vysvětlil svůj záměr Martin Pouzar chvíli před předáním.

„Nevybrala bych lépe a ten náramek je prostě neskutečně nádherný,“ prohlásila obdarovaná jablonecká rodačka s nově ozdobeným zápěstím a dodala, že na Jablonec skutečně jen tak nezapomene.

Vytvořeno 23.1.2009 13:06:28 | přečteno 2375x | Petr Vitvar
load