Areál volnočasových aktivit ve Mšeně

Tisková zpráva 10. 03. 2009

V průběhu měsíce března 2009 bude zahájena výstavba nového areálu volnočasových aktivit v lokalitě ulice F. L. Čelakovského v Jablonci nad Nisou, který představuje vybudování sportovních a rekreačních ploch pro in-line bruslaře a další volnočasové aktivity v městské části Mšeno nad Nisou, a to v místech mezi řekou a bývalým hotelem Zlatý jelen. Projekt „Rozvoj volnočasových aktivit v lokalitě ulice Čelakovského v Jablonci nad Nisou“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Celkové náklady projektu činí přibližně 26 mil. Kč, přičemž dotace z EU 20 mil. Kč a dotace z ČR 2 mil. Kč.

Hlavním dodavatelem se stala firma Stavby silnic a železnic a.s., která vzešla z výběrového řízení a která zahájí práce pokácením stromů a jiné zeleně. Během realizace bude vybudována universální plocha s povrchem z přírodního trávníku, dráha pro in-line bruslaře s živičným povrchem, hřiště pro in-line hokej s živičným povrchem, universální plocha pro míčové hry s živičným povrchem, dvě oddělená hřiště pro malé a větší děti s povrchy z pryžové dlažby. V rámci stavby bude rozšířeno veřejné osvětlení, vybudován vodovod pro možnost závlahy, dále bude provedena úprava stávající kanalizace, demolován starý vrt, provedeny sadové úpravy, zbudováno parkoviště atd.

Dokončení stavebních prací je plánováno na měsíc říjen letošního roku. Výsledkem bude zajímavý prostor pro aktivní využití volného času, který bude určen pro občany všech věkových kategorií.

Kontaktní osoby:

Logo - Regionální operační program NUTS II SeverovýchodLogo - EU - ivestice do vaší budoucnosti

Vytvořeno 10.3.2009 14:51:00 | přečteno 2770x | Petr Vitvar
load