Ani rakovina je nezastaví

29. 05. 2007

V sobotu 26. května uspořádala Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu výstupy na vrcholky českých tisícovek pod heslem „Dokážeš to taky 2007 - až na vrcholky hor, kopců a kopečků“. V Libereckém kraji převzaly tuto „štafetu“ členky dvou onkologických klubů - JAKOP z Jablonce nad Nisou a ARCUS z Liberce. Oba kluby zamířily v sobotu samozřejmě na jeden z nejatraktivnějších vrcholů kraje, na Ještěd. Neodradila je ani předchozí noční bouře s přívalem deště, krup a větru, kterému odolala dokonce i jejich výzdoba.

Od sobotního rána přicházely na Ještěd nejen členky obou klubů, ale i jejich rodiny a přátelé. K večeru přijely také ženy z České Lípy. I ostatní turisté se zájmem sledovali toto setkání, kdy každý účastník obdržel pamětní list se snímkem Ještědu i logem akce, pro děti byly připraveny drobné dárky.

Vzácným hostem byl Ing. Jiří Mánek z Jablonce nad Nisou, který ve svých 66 létech denně stoupá pěšky pod lanovkou na vrchol Ještědu. Během loňského roku vystoupal na vrchol 1054 krát. V den setkání onkologických pacientů „jen“ třikrát. Část účastnic výstupu doprovázel osobně a vystavil jim i „ certifikát“.

Na závěr organizátorky z obou pacientských klubů zapálily svíčky jako symbolický plamen a rozeslaly SMS na ostatní kopečky, odkud i jim ve stejnou doby přicházely pozdravy.

Výstup na Ještěd

26. 05. 2007

Ještěd

 

Účastníci výstupu

 

Pohled z Ještědu

 

Ing. Jiří Mánek

 
 
Vytvořeno 29.5.2007 10:59:55 | přečteno 2224x | Petr Vitvar