Ani nová forma R35 není přijatelná

Tisková zpráva 26. 03. 2010

Označení silnice R35, zdroj: WikipediaV diskuzi se jablonečtí zastupitelé při včerejším jednání znovu zabývali plánovanou výstavbou rychlostní komunikace R35, respektive druhou, novější podobou superseverní varianty, která vznikla na základě požadavku ministerstva životního prostředí.

S novými skutečnostmi a změnami v návrhu superseverní varianty R35 přišel Jablonecké seznámit Ing. Petr Hons, představitel občasnkého sdružení Občané proti superseverní variantě. „První variantu ohodnotilo ministerstvo životního prostředí jako naprosto nevhodnou. I její novější verze vzešlá z iniciativy ministerstva je však v podstatě shodná s tou předešlou. Řekl bych, že ta druhá se jeví trochu účelově. Obě mají stejný špatný vliv na krajinu i obyvatele,“ řekl Hons.

Starosta Petr Tulpa vystoupil s tímto příspěvkem v diskuzi včerejšího jednání zastupitelstva také na základě žádosti starosty Malé Skály Jiřího Nejedla. Konstatoval, že v Jablonci byla superseverní varianta R35 označena za nežádoucí už v prosinci loňského roku. Jablonečtí zastupitelé bez váhání potvrdili své rozhodnutí z prosince.

Vytvořeno 26.3.2010 13:06:08 | přečteno 3611x | Petr Vitvar
load