Alena Erlebachová: Splnila jsem si svůj sen

Tisková zpráva 03. 07. 2009

Alena Erlebachová, ředitelka Global Games 2009, zdroj: www.globalgames09.comV pořadí druhý ročník Global Games, pořádaný Mezinárodní sportovní federací pro osoby s postižením intelektu (INAS-FID zal. 1986) a Českým svazem mentálně handicapovaných sportovců bude probíhat v Libereckém kraji od 5. do 14. července. To, že jsou hry právě v Liberci, Jablonci nad Nisou a Českém Dubu je i tak trochu výsledkem sázky.

S úsměvem to přiznává ředitelka her Alena Erlebachová, sama úspěšná trenérka intelektuálně handicapovaných plavců. „Vsadila jsem se, že na závěr své funkcionářské práce uspořádám Global Games. Kolegové se mi zpočátku smáli, ale mně se to povedlo a plním si svůj sen. Už podruhé. Poprvé jsem si jej splnila, když jsme dovezli medaili ze Sydney,“ říká.

Ačkoliv o pořadatelství druhého ročníku her pro intelektuálně znevýhodněné sportovce mělo zájem i Japonsko, stala se jejich dějištěm nakonec Česká republika a jejich ředitelkou právě Alena Erlebachová. Kromě vlastního organizačního výboru se na přípravě her podílí i Liberecký kraj a města Liberec, Jablonec nad Nisou, Český Dub a Nové Město pod Smrkem. „Nejužší přípravný štáb tvoří patnáct lidí, širší organizační výbor pětatřicet a spolupracuje s námi na sedmdesátku dobrovolníků,“ konstatuje Erlebachová.

Global Games 2009 budou zahájeny slavnostním ceremoniálem v pondělí 6. července od 20 hodin v liberecké Tipsport aréně. „Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní show, kterou budou moderovat Marcela Augustová a Miloš Pecháček. Vstup na slavnostní zahájení je zdarma, stejně jako vstup na všechna sportoviště her v Liberci a v Jablonci nad Nisou,“ uzavírá Erlebachová.

Global Games vesnice vznikne v kampusu Technické univerzity v Liberci, odkud budou sportovci každý den dojíždět na jednotlivá sportoviště. Zápolit se bude v Jablonci v atletice (areál Střelnice), basketbalu (CORNY městská hala) a tenise (kurty v Proseči nad Nisou), Liberec bude hostit sálovou kopanou, plavání a stolní tenis, cyklisté poměří své síly v Českém Dubu. Ukázkově v rámci her proběhne také judo a veslování na trenažéru. Slavnostní denní vyhlašování jabloneckých disciplín bude probíhat každý den od 7. do 11. července před radnicí mezi 18:00 a 18:30 hodinami.

Oficiální web her: www.globalgames09.com

Vytvořeno 3.7.2009 10:25:52 | přečteno 3273x | Petr Vitvar
load