Akademie seniorů má první absolventky

12.12.2011 - V pátek 9. prosince ukončilo studium v prvním semestru 37 studentek Akademie seniorů.

Slavnostního ceremoniálu v obřadní síni jablonecké radnice se zúčastnilo 32 z nich. Obřadní síň se zaplnila pouze ženami, ke studiu se totiž v prvním semestru nepřihlásil žádný muž. K úspěšnému absolutoriu pogratuloval absoloventkám starosta Petr Beitl a spolu s ředitelkou Centra sociálních služeb Naďou Jozífkovou jim předal malý dárek. Místostarosta Petr Tulpa pak vetkl každé dámě do klopy malý odznáček s logem Akademie seniorů. Na závěr slavnostní ceremonie zazněla studentská hymna Gaudeamus igitur.

V průběhu čtyř měsíců se konalo celkem 15 seminářů prvního semestru Akademie seniorů. Přednášky byly zaměřeny na práva seniorů, na jejich bezpečnost a ochranu před majetkovým zneužíváním, problematiku mezilidských vztahů i ochranu před různými sektami a spolky. Posluchačky se dozvěděly jak hájit svá práva ve veřejné správě i jak nenaletět podvodníkům.

Akademičky nejvíce oslovily přednášky z psychologie, pochvalovaly si také angličtinu, tedy základy jazykových dovedností. „Nejvíc se mi líbila asi psychologie, bavili jsme se o mezilidských vztazích, o vztazích v rodině, to bylo hodně zajímavé. Pan doktor Novotný přednášel velmi poutavě,“ pochvalovala si jedna z absolventek, paní Daněčková.

Všechny dámy by rády pokračovaly ve druhém semestru akademie. Ten by měl být otevřen v únoru příštího roku, pokud městský rozpočet dovolí. „Snažíme se, abychom peníze na Akademii seniorů opět vyšetřili,“ usmíval se starosta. Pokud vše půjde dobře, měl by ve stejné době začít i první semestr druhého ročníku. „O ten už projevilo zájem asi 12 lidí a opět to jsou samé ženy,“ prozradila Markéta Jeníčková, specialista pro volnočasové aktivity CSS.

Vytvořeno 12.12.2011 17:15:22 | přečteno 4264x | Petr Vitvar
load