Agendy sociálních dávek budou od 1. ledna převedeny na Úřad práce ČR

20.12.2011 - V rámci Sociální reformy I, účinné od 1. 1. 2012, dochází k převedení sociálních dávek z Městského úřadu Jablonec nad Nisou do působnosti Úřadu práce ČR, Kontaktní pracoviště krajské pobočky v Liberci, Jablonec nad Nisou, Mírové nám. 484/2.

Jedná se o dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, mimořádné výhody (průkazy TP, ZTP, ZTP/P), příspěvek na provoz motorového vozidla (nově příspěvek na mobilitu) a ostatní dávky sociální péče pro osoby se zdravotním postižením (nově příspěvek na zvláštní pomůcky).

O všechny výše uvedené dávky budou moci občané od 1. ledna 2012 žádat na kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR, Mírové nám. 2, Jablonec nad Nisou.

Na Městském úřadu Jablonec nad Nisou nebudou sociální pracovníci od 1. ledna 2012 vykonávat již dávkové agendy, ale budou vykonávat sociální práci a zajišťovat další agendy v sociální oblasti, např. zajišťovat sociální poradenství, vykonávat sociální šetření, terénní sociální práci, funkci veřejného opatrovníka, řešit nepříznivé sociální situace občanů, vydávat parkovací průkaz označující vozidlo přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, koordinovat poskytování sociálních služeb, připravovat komunitní plán rozvoje sociálních služeb, spolupracovat s neziskovými organizacemi z oblasti sociální a zdravotní atd.

Vytvořeno 20.12.2011 9:24:14 | přečteno 4949x | Petr Vitvar