Aby byli turisté v regionech vítáni

Tisková zpráva 13. 03. 2007

„Turisté vítáni“ je název soutěžního projektu agentury CzechTourism, který již druhým rokem oslovuje děti a mládež z celé České republiky a snaží se je přimět k tomu, aby se zamysleli nad turistickým potenciálem oblasti, ve které žijí, a vytvořili imaginární projekt na podporu cestovního ruchu.

První velkou akcí, na níž se projekt letos prezentoval široké veřejnosti, byl mezinárodní veletrh Regiontour v Brně. 11. ledna zde proběhlo finále a vyhlášení vítězů 1. kola druhého ročníku soutěže „Hledají se odvážní podnikatelé“. O prvenství se utkali žáci a studenti základních a středních škol, kteří se zamysleli nad otázkou: „Jakou podnikatelskou aktivitou z oboru cestovního ruchu zviditelnit region či město, ve kterém žiji?“ V prvním školním pololetí porota vybírala ze 155 projektů od 285 dětí.

„Turisté“ se letos rozjedou na všechny výstavy cestovního ruchu v České republice s cílem seznámit odbornou veřejnost a zejména žáky, studenty a pedagogy s podstatou projektu. Příležitost vystoupit a představit svůj příspěvek k rozvoji cestovního ruchu dostanou vždy nejúspěšnější kolektivy a jednotlivci z daného regionu.

Dne 15. března od 11 hodin se bude projekt prezentovat v rámci doprovodného programu na výstavě Euroregion Tour 2007 v Jablonci nad Nisou. Vystoupí zde vítězky kategorie 7.-9. tříd z místního Gymnázia a vítězové středoškolské kategorie z Obchodní akademie v Tanvaldu.

Další informace:

Vytvořeno 13.3.2007 8:36:27 | přečteno 2196x | Petr Vitvar