Beihai (Čína)

, autor: archiv MMJN

Město Beihai leží na jihu Čínské lidové republiky, oblast Guangxi. Nejpoužívanějším jazykem je kantonština, užívání mandarínštiny je v menšině.

Historie a zajímavosti

Jméno Beihai vychází z polohy města, které obklopuje moře. Poprvé byl název použit dobyvatelem Kangxi z Qingské dynastie, díky němu se Beihai stalo městem. V roce 1876 získávala Beihai na významu především jako přístavní a obchodní město. V dubnu 1984 Státní rada schválila Beihai jako jedno ze čtrnácti pobřežních měst, které mohou být otevřeny okolnímu světu. Teprve v roce 1987 získala Beihai kompetence jako město.

Typické produkty

Díky své jedinečné přímořské poloze může Beihai obchodovat s kterýmkoliv obchodním partnerem na světě. Mezi nejznámější a nejzajímavější produkty patří: perly z jižního pobřeží, lastury, mořští hadi a koníci, olihně, sépie a krevety.

Město Beihai se může pyšnit přes 200 letou historií výroby ohňostrojů. Díky různým výrobním metodám existuje mnoho druhů petard, které se vyváží především do Ameriky, Holandska, Švýcarska, Japonska a jihovýchodní Asie.

Mezi skutečné poklady jihočínského města patří písčité pláže, které zabírají mnohdy až 24 km a mají jemný bílý písek. Beihai nabízí v oblasti cestovního ruchu mnoho zážitků. Ať už jde o potápění, gastronomii, moderní i starověkou architekturu či o přírodní krásy a parky.

Partnerství s Jabloncem

Smlouva byla uzavřena dne 14. srpna 2011 (Smlouva o obchodní spolupráci) ve dvou trojjazyčných mutacích – v českém, anglickém a čínském jazyce. Obě strany si dávají za cíl rozvíjet spolupráci v oblasti ekonomické, kulturní, vědecké a sportovní.

Jablonec uzavřel smlouvu s jihočínským Beihai

Základní informace o městě

  • Země: Čínská lidová republika
  • Rozloha: 3 337 km²
  • Počet obyvatel: 1,5 mil.
  • Vzdálenost od Jablonce: 8 516 km
  • www.beihai.gov.cn (pouze v čínštině)
Vytvořeno 17.7.2012 13:46:30 | přečteno 3847x | Petr Vitvar
load