Kultura

Říjen 2003 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, knihovna.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 6.10. Štěkající včela amatérského divadla Obrázek - V radniční budově vznikne nová internetová kavárna - Na Výstavišti tvořilo společně několik generací - V městském divadla zazpívají operní pěvci - 7.10. Co se hraje v divadle - Předprodej - Přehlídka tance se kvapem blíží - Další výstavu v divadle uvede L. Skořepová - Vernisáž výstavy navštíví Skořepová - I senioři si chtějí občas hrát - Publikace šly v knihovně z ruky do ruky - Týden knihoven načaly básně Jaroslava Seiferta - Předčítání v knihovnách - 13.10. Jablonec bude na týden taneční metropolí -22.10. - Henychová zahraje na Výstavišti - Při bluesovém večeru se bude víno ochutnávat i dražit - 24.10. Výstaviště hostí punkový festival.

DIVADLO

ČTVRTEK 16.10. - Městské divadlo převzalo štafetu od Ústí nad Orlicí a stalo se spolupořadatelem celostátní přehlídky scénického tance. Její 19. ročník nazvaný Tanec, tanec...2003 byl u nás zahájen inspirativním představením tanečnic a absolventek Konzervatoře Duncan Centre v choreografii Serge Amberta z Francie. Celostátnímu setkání tanečníků předcházel 3. ročník regionální přehlídky tance amatérských i profesionálních souborů nazvaný Podzimní fantazie.

KNIHOVNA

PONDĚLÍ 6.10. - Více než pětihodinové nonstop společné čtení zahájilo v České republice Týden knihoven. Jablonec vsadil na regionální autory a tvorbu vztahující se k našemu kraji. Postupně četli mladší i starší děti, zapojili se však i dospěláci včetně místostarosty Jiřího Rudolfa.

Vytvořeno 15.5.2006 14:29:21 | přečteno 1528x | Petr Vitvar