Sport

Sportovní akce v lednu 2003. Události z jednotlivých diciplín.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 2.1. Nejúspěšnější byli lyžaři Eva Hallová a Tomáš Jakoubek - Na Silvestra v hale zvítězili borci Svazu přátel atletiky - Fotbalisté porušili tradici - Štafety dospělých vyhráli Bublová s Brýlem - 3.1. Jablonečtí fotbalisté dnes zahajují přípravu na jaro - Fotbalisté na Kypr - Dana Bursová čtvrtou florbalistkou roku - O novoroční výšlap byl mezi turisty nebývalý zájem - Výstup na zavřenou Černou Studnici - 4.1. Městská sportovní hala uzavřena - Fotbal: Jediná porážka rozhodla o pátém místě žáků - Jablonec začal i s posilami - Úřadující mistr začíná zítra na lyžích - Fotbalisté Slovanu Liberec opět vytáhnou běžky, Jablonec včera utíkal před deštěm do tanvaldské haly - Jablonec obhajuje - O závodech v biatlonu se rozhodne až dnes - Hokej: Vlci nastoupí dnes v Táboře - 6.1. Jablonečtí Vlci v sobotu vysoko prohráli v Táboře - Táborští Kohout podruhé v hokejové sezóně poklovali jablonecké Vlky - Fotbal: Jablonec remizoval - Jablonec na úvod remizoval s Hradcem Králové - Lyžování: V klasice byla nejlepší Lenka Munclingerová - 7.1. Atletika: První letošní mítink v atletické hale - Biatlon: V závodě Českého poháru prohrál Vítek s Holubcem - Fotbal: Skuhravý krvácel, ale střídat nechtěl - Dutka zářil, Gottwald se chmuřil - Homola pravděpodobně odejde do Sparty - O Homolu má vážný zájem Sparta - 8.1. Hokejisté Jablonce dnes hostí Havlíčkův Brod - Lyžování: Těhotná Neumannová bude závodit, ale naplno nepoběží - Jizerská padesátka vede po ledové trati - Padesátka čeká na sníh - Lyžařské závody vyprodaly hotely - Předvojem Jizerské padesátky Bedřichovská 30 - 9.1. Fotbal: Trénuje se i v mraze - Elitex přípravu zahájil, Zásada až v únoru - Jablonec bude hostit volejbalové naděje - Atletika: Kolářovy rekordy nedají Mužíkovi spát - Další zajímavé Velké ceny pro Jabloneckou halu 2003 na obzoru - 10.1. Lyžování: Řezáč bude rád do desátého místa - Meir měl nejlepší finiš - Jizerskou padesátku a Světový pohár pomohou policii zvládnout i posily z jiných měst - Na Jizerskou padesátku se připravují záchranáři - Cílem Jizerské padesátky proběhlo za 35 let již přes 115 tisíc lyžařů - Kam a kdy za sportem: atletika, basketbal, florbal, fotbal, lyžování, orientační závod, střelectví, stolní tenis, volejbal - Hokej: Vlci opět pokořeni - Atletická hala v obležení - Výsledky halové atletické středy - 11.1. Turnaj volejbalistek odstartoval - Sportovec Jablonecka 2002 - Volejbal: Memoriál byl zahájen testy - Fotbal: Žáci FK Jablonec 97 v Polsku a Německu - Zelenobílý kaleidoskop - Jablonec nastoupí v Xaverově proti domácímu týmu - Fotbalisté Jožo teamu vyhráli v Tanvaldě - 13.1. Lyžování: Neumannová byla nemocná a závodit se chystá až za rok - Na Jizerské padesátce si Řezáč doběhl pro stříbro - Jizerská 50 přitahuje lyžaře z celého světa - Diváci snědli obří sladkost - Na neštěstí v Peru nezapomínáme - Jizerská padesátka po šestatřicáté - Sward vítězem padesátky - Líheň z Jablonecka ovládla Jizerskou 25 - Helena Balatková trojnásobnou mistryní ČR - Balatková nenašla přemožitelku - Koukal a Balatková vyhráli sprinty - Hokej: Vlci na ledě v Jindřichově Hradci neuspěli a prohráli - Atletika: Inge Janků závodila ve skvělé formě - 14.1. Jizerská padesátka není jen o běhání na lyžích - Jizerská 50 se obešla téměř bez zranění - Děti v lyžařské stopě bojovaly o medaile - Osamělost dálkového lyžaře - Fotbal: Zítra v Měcholupech přátelské utkání - rezerva FK Jablonec 97 v zimním turnaji podlehla SK Roudnice - Mistr se přesunul do Nymburka - Homola bude chybět - Skibobistům dál chybí sníh - 15.1. Hokejoví Vlci dnes hostí Český Krumlov - TJ: Pragováci mají kvalitní zázemí - Fotbal: Nultý turnaj rozhodčích vyhráli Jablonečtí - 16.1. Fotbal: Jablonec porazil rezervu Sparty - Žáci prohráli se Slávií, přesto vyhráli - Ligový dorost uspěl v Hradci - Nejúspěšnější sportovec 2002 před uzávěrkou - Žurnalistický turnaj letos v nové hale - Skibobisté opět zrušili závody - 18.1. Ligoví fotbalisté budou hrát proti Teplicím - Mladší dorostenci FK Jablonec pokořili na Střelnici Spartu - Zimní fotbalový turnaj startuje příští víkend - Výběr Libereckého kraje skončil třetí, ale zvítězil ve volejbalové části - Jizerský pohár sjezdařů vyvrcholí o víkendu - Hokej: Vlci dnes hostí Pelhřimov - 20.1. Fotbalisté Jablonce budou hrát o třetí místo - Hokej: Střelecké hody na jabloneckém ledě - Vlci vstřelili jedenáct gólů - Lyžařský duatlon: Břízky viděly republikovou premiéru - 21.1. Český čtyřbob porazil olympijské vítěze - Mladí střelci SSK Bižuterie úspěšní v Benešově - Železnobrodští podlehli hokejistům Frýdlantu - Řeháček: Bláznivý závěr se nedal zastavit - Lyžování: Jan Hásek, Petr Halama, Petra Sedláčková a Eliška Voháňková zvítězili v Jilemnici - Fotbal: Na čele novoborského turnaje jsou Semily - 22.1. Mezinárodní atletický mítink na Střelnici bude kvalitní - Fotbal: Jubilejní, desátý ročník turnaje FK Elitex začíná již v sobotu - 23.1. Bába má konkurenci: Ukrajince Dymčenka Při vyhlášení Sportovce roku 2002 bude předána i medaile za celoživotní práci - Stolní tenis: Šonský, Směšný a Fejgl nejúspěšnějšími hráči - Fotbal: Šenkeřík rozhodl zápas v Lipníku - Železnobrodský elév Holeček malou střeleckou hvězdou - Atletika: Výškaři a dálkaři ozdobou mítinku - 24.1. Hokej: Další střelecké hody jabloneckých Vlků - Přijede česká špička - Jablonecká hala 1003 přilákala nejlepší domácí atlety Volejbalisté své předsevzetí v Hradci králové splnili - Hokej: Vlci deklasovali Kolín 8:1 - Petr Cinibulk: Chceme doplout co nejdál - Turnaj fotbalových nadějí - Atletika: Zuzana Hejnová začíná vystrkovat růžky - Kam a kdy za sportem: aerobik, atletika, fotbal, kuželky, lední hokej, stolní tenis, klasické lyžování, volejbal - 25.1. Jablonečtí Vlci hostí sedmý Tábor - Fotbal: Na Tipsportu Cupu hraje Jablonec o třicet tisíc Na Střelnici se sejde česká atletická špička - OV ČSTV: Jaroslava Čuříková slaví osmdesáté narozeniny - Hokej: Vlci dnes hostí Tábor - Lyžování/Matouš: Jednou jsme dole, jednou nahoře - Fotbal: První kolo turnaje v Břízkách odloženo - Florbalisté se střídavými úspěchy - 27.1. Bába atakoval juniorský rekord - Český talent na atletickém mítinku jablonecká hala třikrát lehce shodil laťku ve výšce 231 - Jaroslav Bába na stříbrnou Škodu Oktávie nedosáhl - Petr Lampart ozdobil jablonecký mítink evropským výkonem ve skoku dalekém - Vlci vyhráli až v prodloužení - 28.1. Jablonecký Mašek vstřelil Novému Boru čtyři branky - Volejbalisté Bižuterie rozdrtili Přibyslav - Lyžování: Lenka Munclingerová vybojovala v Novém Městě dva tituly - Plavci Bižuterie druzí v mělnickém bazénu - Ohlédnutí za Jabloneckou halou - Fotbal: V Městské sportovní hale kraloval Ústecký výběr - 29.1.Hokej: Auto Koutek přehrál JNT - Fotbal: Zvítězili na umělé trávě - Dorostenci FK 97 se Slávií Praha remizovali - Aerobik show Vaška Krejčíka měla velký úspěch - Triatlonová elita zavítá po roce opět do Jablonce - 30.1. Fotbal: Jablonečtí deklasovali Nový Bor, Mašek dal pět branek - Zelenobílý servis - Turnaj žurnalistů a žáků O putovní pohár Deníku Jablonecka již tuto sobotu v hale -31.1. Lyžaři Ducháčková a Berndt zabodovali - Plastická příprava fotbalistů na jaro - Čtvrté atletické středě vládli sprinteři - Hokej: Vlci podlehli Havlíčkově Brodu, zítra hostí J. Hradec - Kam a kdy za sportem: atletika, fotbal, kuželky, stolní tenis, turistika.

CYKLISTKA

STŘEDA 1.1. - Tradiční novoroční vyjížďku pořádali cyklisté z Vratislavic. Před obědem dojela třicetičlenná skupinka na Mírové náměstí. Tam se jezdci společně vyfotografovali a hajdy do tepla. První jízdu roku ukončili v restauraci Cross country.

LYŽOVÁNÍ

NEDĚLE 12.1. - Jizerská padesátka, toť největší a nejstarší závod ve střední Evropě. Patří mezi prestižní závody seriálu dálkových běhů Worldloppet a letos byl poprvé zařazen i do elitní osmičky Fis Marathón Cupu. Čtyřdenní svátky běžeckého lyžování u nás zahájila ve čtvrtek Bedřichovská třicítka. Na startu stanulo 260 závodníků a závodnic. Čekaly je upravené, byť místy zledovatělé tratě. Mazat lyže pomáhala odbornice na slovo vzatá - závodnice Kateřina Neumanová. Pro prvenství si dojel Radek Meier z Toko Yoko Teamu v čase 1:06:50 hodiny. Druhý byl Miroslav Balatka z SKP Jablonex. Vítězkou závodu žen se podruhé za sebou stala Kamila Horáková s časem 1:13:20. V pátek pokračovala padesátka Skisprintem na sjezdovce Malinovka, v sobotu byl na pořadu závod dětí a mládeže plus poslední šance přihlásit se do hlavního závodu. Ten byl odstartován v neděli v 9.14 hodin. Na trati stanul rekordní počet závodníků, a to 3255 běžců na lyžích z šestadvaceti zemí světa - včetně Japonců i Australanů. Nejstarším účastníkem byl sedmasedmdesátiletý Švýcar Von Allmen Kurt. Nejvíce bylo Čechů - 2365, Němců - 748, Slováků - 123. Padesátikilometrovou část absolvovalo 2493 lyžařů. Vedle hvězd sportovního nebe soutěžili i obyčejní rekreační turisté. Zvítězili Švéd Oskar Svard (2:10:08) a italská závodnice Lara Peyrot (2:3727). Z našich mužů zabodoval Stanislav Řezáč, který získal druhé místo časem 2:11:04.

STŘELBA

STŘEDA 15.1. - Pětasedmdesát mladých střelců z celé České republiky soutěžilo ve druhém ročníku mladé jablonecké vzduchovky Grand Prix Bižuterie Česká Mincovna. Akce se konala v hale bižuterního učiliště.
Vytvořeno 24.4.2006 16:23:57 | přečteno 2777x | Petr Vitvar