Ekonomika

Peněžnictví, průmysl a trh práce v Jablonci n. N. v lednu 2003.

PRŮMYSL

DNY 8. a 9.1. - Na módní přehlídce akciové společnosti Jablonex představili na modelech ukrajinské návrhářky Natali Ruden trendy pro letošní rok naši největší výrobci bižuterie. O možnosti bižuterie jako doplňku v odívání projevili zájem diváci, kteří naplnili divadlo nejen při premiéře, ale i při jejich dvou reprízách. Vévodila novinka v podobě nažehlovacích hologramů na kovovém podkladu. Nejen tímto produktem získal Jablonex velkou zakázku pro síť obchodních domů Marks a Spencer v Německu, více proniknout hodlá ovšem nejen na západní, ale i východní trhy. Ještě v loňském roce pracovalo v Jablonexu 460 lidí, počátkem letošního roku zde bylo 400 zaměstnanců, do konce roku bude stav snížen na 385.

ÚTERÝ 14.1. - Společnost TRW Lucas Varity (bývalé Autobrzdy) dosáhla vloni tržby ve výši šesti miliard korun. Pracuje zde téměř devět stovek lidí, počet by se měl do konce letošního roku zvednout na 920. O pět procent by měly narůst platy, což je zakotveno v právě podepsané nové kolektivní smlouvě. Novým projektem firmy se staly dodávky pro automobily BMW.

EKONOMIKA V NOVINOVÝCH TITULCÍCH - 10.1. Jablonex koupil síť 50 obchodů - Soare trhalo rekordy v prodejnosti vín - 11.1. Lidé nakoupili rekordní množství sektů - Nezaměstnanost na Jablonecku: Propouštění ještě neskončilo, tvrdí analytik Úřadu práce - Míra nezaměstnanosti překročila v prosinci hranici osmi procent - 16.1. Metzeler nabídne práci propuštěným - Dřevěné hračky uspěly také v Číně - Koncentrace v Sebě T s požehnáním odborů, práce se však textilákům neshání snadno - 17.1. Letos šly na odbyt perly a perličky - Bižuterní firmy pomáhají studentům - Studenti Textilní fakulty Technické univerzity dostávají do sklářských a bižuterních firem materiál na modely.

TEPLÁRENSTVÍ

STŘEDA 1.2. - Jablonecká teplárenská a realitní akciová společnost počátkem roku slíbila, že nebude v roce 2003 zvyšovat ceny teplo (423,64 Kč/Gj) a teplou užitkovou vodu 401,10 Kč/Gj). Služby poskytuje 56 procentům domácností na našich sídlištích.

Vytvořeno 24.4.2006 16:20:30 | přečteno 1741x | Petr Vitvar