Kultura

Září 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie, církev.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 6.9. Rockový nůž zahraje v sobotu Na Rampě - Škola se promění v zábavní park - 9.9. Divadlo láká na muzikálovou show - 11.9. Šestidenní doprovodí i rockový maratón - Divadlo Inspirace uvede dramatizaci knihy o tragédii pod Huascaránem - 12.9. V Jablonci zahájen veletrh Rodina, bydlení a finance - 13.9. Výstava radí lidem jak lépe hospodařit - První den výstavy upoutal i zklamal - Šetřit se dá i z mála, zjistila žena s velkým překvapením - Dětskému odpoledni přálo počasí - Inspirace pro volný čas - České písničky zaujaly norské zpěváky - Clavijo v Jablonci - Soubor Pohoda tančil na dožínkách - 14.9. Den památek potrvá až do nočních hodin - Sklářští králové v Belvederu naposled - 16.9. Den památek uzavřel léto - 17.9. Jablonečtí uvidí představení zatopených pražských divadel - Djs party narychlo přesunuli do lázní - Divadlo během Dne památek praskalo ve švech - 18.9. Náměstí bude při Šestidenní patřit rockerům - 19.9. Výstaviště představí nové módní trendy - Taneční je první zkouškou dospělosti - 24.9. Benefice pro Divadlo v Dlouhé - Dnes začínají Podzimní slavnosti - 26.9. Pražská divadla navštíví Jablonec - 27.9. Koncert a dražba podpoří zřízení hospice - Módní trendy na letošní zimu a podzim hýří všemi barvami - 30.9. Divadlo v Dlouhé přišlo o všechno, přesto dál baví lidi.

DIVADLO

PÁTEK 13.9. - V pokladně Městského divadla ukončen prodej předplatného na sezónu Podzim - zima 2002/2003. Ve foyer v době divadelních představení zpřístupněna výstava Umění pro hospic, kde se prezentovali Tomáš Plesl, Rony Plesl, Vladimír Komňacký, Jiří Dostál, Jiří Nepasický, Jan Měšťan, Václav Kocúm, Eva Vlasáková, Jan Vančura, Zdeněk David. Pořádal Artefaktum a občanské sdružení pro zřízení hospice.

GALERIE

SOBOTA 14.9. - Devět zastavení po památkách a putování po rozhlednách čekalo účastníky celodenní akce Den památek, která byla zahájena časně ráno startem od Galerie Belveder. ♫ 8.9. Den otevřených dveří památek byl ustaven Radou Evropy v roce 1991.

PÁTEK 27.9. - V Galerii My skončila výstava absolventských prací studentů uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje, konkrétně z Jablonce, Kamenického Šenova, Nového Boru, Turnova a Železného Brodu. Šlo o první počin, kdy se studentská díla objevila na společné výstavě.

VÝSTAVIŠTĚ

ČTVRTEK 12.9. - Na Výstavišti byl zahájen třídenní veletrh Rodina, bydlení a finance. Již první den sem zamířily stovky dychtivých návštěvníků.

Vytvořeno 9.3.2005 17:09:18 | přečteno 2057x | Petr Vitvar