Úvod

Únor 2002 v kostce.

Osmý týden letošního roku byl poznamenán čísly, leč magické datum 22. 2. 2002 plné dvojek žádné šílenství nevyvolalo. Jen na radnici trošku bláznily. . . ručičky věžních hodin a občané bádali, zda je úřad o něco pozadu či hodně napřed. Od cifer nikoliv magicky imaginárních ale tvrdě reálných se odvíjel případ Střelnice, s kterým si lámali hlavu zastupitelé a představitelé sportu. V pohotovosti byli hlavně fotbalisté. Ti pak navíc ve dvojkovém dni vzpomenuli na legendu jablonecké kopané. Ta spatřila světlo světa v době, kdy nebylo třeba dávat na misku vah, zda nechat zchátrat Střelnici - což je asi nesmysl - či ucpat jiné černé díry, kterých je bezpočet.

Tyto řádky vznikají v době, kdy Střelnice opět plní stránky regionálních novin. Tentokrát jsou přetřásány úvahy o prodeji jména, komu a za kolik. Že by dozvuk dvojkové magie?

Jak vidno, co se týká dopsání záznamů za rok nula dva jsem opět pozadu. Co se týká toho, že při sepisování února nula dva vím, co bude za rok, jsem vlastně hodně napřed. Což má své kouzlo i bez magického dvojkového seskupení.

Únor 2002 dokončen 14. 3. 2003
Vytvořeno 6.12.2004 9:20:44 | přečteno 1747x | Petr Vitvar