Kultura

Únor 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie a církve.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 15.2. Valentýn na Petříně - Moderní kino nebude, radnice opustila projekt třísálového kina - 21.2. Miss Poupě hrála vodníka i čerta - Napoleonská kuchyně zavoněla divadlem - 22.2. Nezávislá kultura Na Rampě - 25.2. Evropská hudební premiéra v režii jabloneckého rodáka - Jedinečnost bojové scény v akční sci-fi - 26.2. Filmy přitáhly loni do kin přes 84 tisíc diváků - Pověsti z korálkového kraje, Harry Potter a zlaté tele - 27.2. Tři večery pro rodáky Jablonecka - Jablonecká secese ve fotografiích - 28.2. Jablonečané milují umění operety - Literární sebranka uvádí: Patrik Ouředník, Václav Jamek - V jablonecké knihovně 24 hodin denně.

DIVADLO

ČTVRTEK 7.2. - Éru Osvobozeného divadla připomenula romantická revue Golem od Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka. Nastudování pražského divadla ABC zhlédlo do posledního místečka zaplněné hlediště jabloneckého divadla.

ÚTERÝ 26.2. - Koncertem v divadle byl zahájen druhý ročník třídenního hudebního festivalu, jenž byl zasvěcen muzikantům spjatým s jabloneckým krajem.

GALERIE

ÚTERÝ 5.2. - Městská galerie My nabídla vernisáž první společné výstavy otce (šperky) a syna (obrazy) Kodejšových (oba Jaroslavové). Tvorba těchto výtvarníků je spjatá s regionem.

PÁTEK 22.2. - Dům česko-německého porozumění v nabídce výstav dal opět prostor Dieteru Kleinovi, německému kunsthistorikovi z Mnichova, který se narodil v Kokoníně a žil tam do svých asi tří let. Vernisáží zde dnes začala jeho výstava fotografií nazvaná Secesní architektura v Jablonci.

KINA

PONDĚLÍ 11.2. - Tři dny před celostátní premiérou nabídlo kino Radnice filmovou adaptaci největšího hitu dětské literatury posledních let - Harryho Pottera. I u nás se stal kasovním trhákem, snímek zhlédlo v Jablonci 1 700 diváků.

VÝSTAVIŠTĚ

ÚTERÝ 20.2. - První návštěvníky přivítala expozice pětadvaceti voskových figurín známých osobností. K vidění jsou do 25. února v pavilónu A Výstaviště. Návštěvníci mají ojedinělou příležitost vidět Napoleona, J. P. Belmonda či Papeže Jana Pavla.

Vytvořeno 6.12.2004 10:04:35 | přečteno 2078x | Petr Vitvar