Kultura

Říjen 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, knihovna, výstaviště.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 1.10. Nejúspěšnější pes se stane Voříškem roku - Týden knihoven pro čtenáře - 7.10. Voříškem roku se stal kříženec Přemek, cenu DJ obdržel Matýsek - Restaurace Na Střelnici zaplnily minerály - Týden seniorů se dříve narozeným líbil - Galerie My vystavuje historii ve fotografii - Kinokavárna i muzeum otázkou budoucnosti - Změny programu jabloneckého divadla - Jablonečtí diváci se vydají na Cestu duchů - 8.10. Knihovna láká na zítřek neziskové organizace - Voříšek měl nečekaně příjemné dohry - Na letošním Soptíkovi i výtvarná soutěž - Orchestr Atlantis přinese klasiku i modernu - Práce seniorů vydraženy za téměř dvanáct tisíc korun - Soubor Pohoda zve nové zájemce - 9.10. Ivan Mládek v Městském divadle - Čtenáři navlékají náhrdelník - 10.10. Světluška oázou i pramenem poznání pro nastávající a novopečené maminky - Nadace Euronisa vydraží darovaná umělecká díla - Steven Spielberg opět zabodoval - Špalkův Kašpar v městském divadle - 12.10. Výstaviště zažilo návštěvu z jiného světa - Ostrov ve stojatých hudebních vodách - Nové Výstaviště vyroste pod zemí - 14.10. Akademická půda vyhlášena zítra - Katalog restaurací k mání na radnici - Benefice pro hospic předčila očekávání - Potkani, morčata i křečci soutěžili o titul - Vrabčata se vrátila z turné po Plzeňsku - Z ulity vylezou mladé kapely -16.10. Divadla malých forem chloubou v jablonecké dramaturgii - 23.10. Jablonečtí Vrabčáci oslavili deset let koncertem s Lucií Bílou.

DIVADLO

ÚTERÝ 1.10. - Městské divadlo podporuje charitní akce a dobročinnost zde měla zelenou i v říjnu. První večer desátého měsíce se zde odehrál dobročinný koncert s aukcí obrazů na podporu vybudování zařízení hospic a akce se vydařila. Výtěžek pro hospic činil osmdesát tisíc korun. Ve středu 2.10. následovalo benefiční představení na obnovu zaplaveného pražského Divadla v Dlouhé. Co nevzala voda byl podtitul písničkového pořadu, který přinesl vytopenému divadlu alespoň nějaký příjem. 1.10. Mezinárodní den hudby - v ČR poprvé slaven v roce 1975.

KNIHOVNA

PONDĚLÍ 7.10. - Týden knihoven zahájila ta naše bezplatnou registrací nových členů i odpustky pro nevraceče knih. Čtenáři i další návštěvníci využili šance seznámit se s internetem, další zašli na některou ze zajímavých přednášek. Zajímavým nápadem z pestrého programu bylo navlékání náhrdelníku návštěvníky. První korálky navlékly čtenáři dětského oddělení. Městská knihovna kvůli rozpočtu připravila na listopad a prosinec nepopulární opatření v podobě uzavření svých čtyř poboček, pátá zůstane v provozu. Od ledna by se mělo zase vše vrátit do starých kolejí.

VÝSTAVIŠTĚ

ČTVRTEK 10.10. - Hudební procházku napříč žánry nabídl koncert klasické a jazzové hudby na Výstavišti, kde se představil Orchestr Atlantis. Celé hudební těleso, dirigent Vítězslav Podrazil i sólisté podali úctyhodný výkon a diváci si odnášeli ojedinělý umělecký zážitek.

Vytvořeno 23.3.2005 13:31:21 | přečteno 1811x | Petr Vitvar