Kultura

Prosinec 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie, muzeum.

AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 2.12. Na náměstí se rozsvítí vánoční smrk - Adventní trhy přilákaly tisíce lidí - Mikulášská show města a Soare dnes na náměstí rozsvítí vánoční stromek - Děti mohou soutěžit o titul Vánoční šikulka - 3.12. Vánoční trhy už začínají - Kultuře v Jablonci se snad začne blýskat na lepší časy - Mandragora zve své fanoušky na křest - 4.12. Belveder chystá vánoční ateliér - 5.12. Jablonecká Mandragora je deset let na špici - 6.12. Knihovna rozhodovala o cenách za nejlepší literární práce - 7.12. Galerie Porozumění zve na vodníky - Dnes čeká Panzer Bar hudební nářez - 9.12. Korunku Miss Jablonec vybojovala Liberečanka - Jablonec již má svou královnu krásy - Titul Miss Jablonec získala dívka z Liberce - Jablonec nad Nisou volil nejkrásnější dívku - Dvorský zpíval Jablonci - Děti se potýkaly s Erbenem, Tolkienem i Shakespearem - Foyer divadla zdobí výstava - 10.12. Peteru Dvorskému aplaudovalo vyprodané jablonecké divadlo - Adventní benefiční koncert za dveřmi - Jabko hodnotilo první rok svého života - Vrabčáci přijali pozvání na radnici - Ostravský písničkář vystoupí v Jablonci - Nové předplatné do městského divadla - Divadlo v Dlouhé opět potěšilo místní publikum - 11.12. Děti malují v Galerii belveder ozdoby a učí se, co vše přináší magie Vánoc - Ozdoby krášlili děti i dědečkové - 12.12. Melodie z muzikálu Vlasy v pátek na Výstavišti - Vokální sdružení Rosex v kostele - 13.12. Nastal čas vánočních koncertů - Advent nabízí lidem v regionu škálu vánočních koncertů a programů nejen v kostelích - Klub na Rampě uvádí od 21.00 skupiny Nový šaty, Ontario a J. Kořínka - Mladé jablonecké naděje zahrají v Klubu Na Rampě - Sdružení JabKO se chystá vydat napříč mnoha hudebními žánry - Vánoční Nisanka v jabloneckém divadle - 14.12. Kostel vánočně rozezněly dětské hlásky - 16.12. Motorky burácely i na bowlingu, liberecké sumo prvně v Jablonci - Knihovna rozdala mladým literátům ceny - Betlémské světlo je štafeta míru a naděje - Děti pomáhají dělat Vánoce krásnými - 17.12. Pecková zazpívá Jablonci - Hlava XXII pro milovníky filmových lahůdek - 18.12. Pecková zazpívala v jablonecké divadle - V Jablonci nad Nisou začaly Vánoční trhy - Mladé kapely spojuje Tunel - Nisanka zahrála tradičně v divadle - Kino: Brak se otevřeně hlásí k pokleslému žánru - 19.12. Pecková vyprodala divadlo - Na Rampě se bude projíždět Alpami - 21.12. Florbal vládl hale u přehrady - Milan Matula byl vyřazen z kádru FK Jablonec 97 - Hokej: Vlci chtějí oplatit Kolínu porážku - Lyžařská Šestidenní ve čtvrtek - 27.12. Rampa chystá party - Výstaviště oživí swing - Rockeři končí sezónu - Vrabčáci přinesli o Vánocích hned dvojí radost - Jágrova výstava nás vrátí do dětství - O půlnoční mši se plnily kostely okresu - 30.12. Dvojník U2 přivedl sál Výstaviště do varu.

DIVADLO

NEDĚLE 8.12. - Koncert slovenského tenoristy Petera Dvorského zaplnil hlediště divadla. Kulturní zážitek diváků umocnil zpěv Christiny Vasilevy, sólistky libereckého Divadla F. X. Šaldy a hudební doprovod Pražské komorní filharmonie pod taktovkou Rastislava Štúra. Po boku profesionálů statečně spoluúčinkoval pěvecký sbor Vrabčáci.

ÚTERÝ 17.12. - Koncertním recitálem se představila přední mezzosopranistka Dagmar Pecková, kterou doprovázel dvorní klavírista Jaroslav Šaroun. Divadlo bylo zaplněné do posledního místečka.

GALERIE

ČTVRTEK 19.12. - Vánoce s dechovkou je motiv známý obyvatelům Jablonce z prosincových programů Výstaviště. Autorem kresby je Miloslav Jágr. Malíř, ilustrátor a pedagog k jehož nedožitým 75. narozeninám byla dnes zahájena výstava v Městské galerii My. Představuje umělcovy obrazy, ilustrace, kresby i plastiky.

MUZEUM

STŘEDA 18.12. - Muzeum skla a bižuterie, které dosud zřizoval okresní úřad, patří od dneška pod Ministerstvo kultury ČR. V posledních letech převedlo ministerstvo postupně 29 podobných organizací ze své správy pod kraje. Pod sebe vzalo vedle Jablonce ještě Husitské muzeum v Táboře. Ministerstvo bude nejen dohlížet na správu cenných sbírek, ale pečovat o historicky významná zařízení i finančně.

Vytvořeno 23.3.2005 15:41:47 | přečteno 2366x | Petr Vitvar