Úvod

Listopad 2002 v kostce.

První listopadový víkend byl nejen dušičkový a ve znamení svátku Všech svatých, ale čekaly nás také urny volební. Po dva dny bylo otevřeno osmačtyřicet volebních místností, kde se rozhodlo o volbě tří desítek zastupitelů pro příští čtyři roky. Vyhrála pravice, takže klíčové postavení získala Občanská demokratická strana.

Městský úřad se rozšířil o post třetího místostarosty. Kdo funkci získá, tomu předcházelo mnoho předpovědí, kalkulací i dohadů nejen na stránkách tisku. Přičemž psali i redaktoři, kteří zaznamenávali volby poprvé, zpovídáni byli lidé, kteří s novináři zkušenosti neměli. Výsledky byly mnohdy zajímavé.

První ustavující zasedání uprostřed listopadu řídil staronový starosta Jiří Čeřovský, pozici zástupce obhájil Radovan Louda. Nově zvolenými se stali Petr Karásek - geofyzik a Jiří Rudolf - ředitel gymnázia. Tím tato škola přišla o ředitele a nebylo hned jasné, kdo ho ve vedení vystřídá. Zda bude konkurz či automaticky povýší jeho zástupce rozhodovalo dokonce ministerstvo! Na druhé straně bylo podle zákona jasno v tom, že se může nový politik po skončení svého volebního období do školy vrátit.

Rekonstrukce stezky Drábovna v Českém ráji - uskutečněná v projektu Euroregionu Nisa - byla slavnostně ukončena předposlední listopadový čtvrtek. Novináři napsali, že tam mezi hosty nechyběla ani hlava jablonecké radnice Jiří Čeřovský. Sic! Kde bylo v té době tělo a duch? Zbytek starosty zřejmě odpočíval nebo se nám začal v novém volebním období rozdělovat, aby všechno stíhal? Ale spíše byl při psaní zdravý selský rozum novináře jinde než jeho bez ducha píšící ručka. Při volbách snad měli voliči s sebou nejen ruce, ale i hlavu a rozum. Vyhrál ten, kdo bral výsledky sportovně.

Listopad roku nula dva nadělil i ryzí sportovní události. Atleti Tělovýchovné jednoty Liaz oslavovali pětapadesát let své činnosti a přitom si připomenuli také mezinárodní úspěchy a umístění ve vrcholových závodech. Určitě stojí za záznam, že v listopadu začala přestavba fotbalového stadionu. Fotbalisté pak získali do svého týmu útočníka Zdeňka Šenkeříka z Bohemians Praha. A dění kolem kulatého nesmyslu do třetice - bylo odloženo utkání čtrnáctého kola, a to kvůli sněhu. Ano, i bílou peřinu listopad nadělil, ale skoupě. Měsíc to byl spíše sychravý, plný mlhy a deště. Zkrátka dušičkový. Však jsme také kráčeli k urnám...

Listopad 2002 dokončen 4. října 2003

Vytvořeno 23.3.2005 13:36:13 | přečteno 1807x | Petr Vitvar
load