Kultura

Listopad 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, sbory.

AKCE

V NOVINOVÝCH TITULCÍCH - 1.11. Mandragora dnes pokřtí Horko s Davidem Krausem - Milovníci zvířat to roztočí s Kurýrem - Literární soutěž Múza na téma Chvíle - 2.11. Koncert v bazénu po okraj napuštěném bluesrockem - Kdo bude Královnou bižuterního kraje? - 4.11. Mandragora pokřtila nové album - Sedmý ročník oblíbené literární soutěže tentokrát na téma Chvíle - Zábava pro milovníky zvířat na Výstavišti - 5.11. Již první den praskala knihovna ve švech - Umělci malovali jihočeský Brloh - Češi a Němci malovali Brloh - Čarodějné horko na Výstavišti - Hudebníci hledají výtvarníky - Láska, rodina a přátelé za peníze? - 6.11. Wonderfest bude festivalem pro tělo i duši - Mistr violy rozezní Výstaviště Paganinim - V galerii My se křtily mraky, lesa a voda - 7.11. Pokořitel Mount Everestu se chystá na Mount McKinley - Známý sexuolog dnes v knihovně - 8.11. Na Rampě zahraje Ambrož - Jablonec navštíví Radim Uzel - Výstaviště uvádí koncert punku - Kino: Návrat ke kořenům zla - 9.11. Manželé Ardaševovi zazářili - Mezinárodní hudební festival v pondělí rozezní divadlo - Do Jablonce dorazí „tropická formace“ - Přehled návštěvnosti filmů v jabloneckých kinech - 11.11. V Městském divadle zazní Hudba Euroregionu - Na festivalu zazní baroko i rock - Vrabčáci oslavili 10 let - V rámci festivalu Zulity vystaví i britský avantgardní umělec - 12.11. Sedm podzimních šneků v pátek vyleze z ulity - Roztančená podzimní fantazie - 13.11. Balkánská škola rytmu, energie, ale i jazzu - 14.11. Učitelky se při hudebním kurzu vžily do role dětí - 15.11. Jakub Noha a Oldřich Janota po letech spolu - 15.11. Na jabloneckém Výstavišti se představí mladé skupiny - 16.11. Divadlo patřilo dvěma stovkám tanečníků - 18.11. Místní kapely konečně vykoukly z ulity - Legendární orchestr Rudy Janovského vsadí na swing - Vrabčáci se zařadili mezi elitu - Nikolaj Šuhaj v hudebním vydání - 20.11. Galerie My představuje medailéra Hujera - Ciskotéka, místo hudebních setkání - Vyběhněte nahoru a po schodišti dolů, stojí vám to rozhodně za to - Aškanazyho poetika v Jablonci - 21.11. Mistr, šaman a hudebník v jednom - Tanec a zábava v rytmu country - 22.11. Nahoru po schodišti dnes nevyběhne - 25.11. Ve Městském divadle vystoupí F.R. Čech - Charismatický Robert Křesťan navštíví jablonecké Výstaviště - 27.11. Velkolepá hra o vášni - Jablonecká písnička zazní na Výstavišti - Robert křesťan dnes večer na Výstavišti - Hlasujte pro svou Miss Jablonec - Dětský svět a vánoční poetika v podání Divadla v Dlouhé - 28.11. Netradiční aukce podpoří vznik místního hospicu - Ox-eye-daisies - Kopretiny na konci Tunelu.

DIVADLO

PÁTEK 11.11. - Nádherný večer v divadle s rodákem Pavlem Tesařem (syn jablonecké výtvarnice Evy Tesařové) v hlavní roli divadelní revue Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka od Ludvíka Aškenazyho. Nabouchané hlediště se bavilo, závěrečný potlesk vyvolával herce pražského Divadla v Dlouhé znovu a znovu na scénu.

SBORY

VÍKEND 16.-17.11. - Zlaté pásmo získal dětský sbor Vrabčáci na 4. ročníku celostátní soutěže v Novém Jičíně. Obstál v konkurenci 15 soutěžících kolektivů z celé republiky.

Vytvořeno 23.3.2005 14:33:44 | přečteno 2164x | Petr Vitvar
load