Sport

Sportovní akce v květnu 2002. Titulky z novin, události z jednotlivých diciplín.

JEDNOTLIVÉ DISCIPLÍNY

ATLETIKA

V TITULCÍCH NOVIN - 3.5. „Čtyři zlaté pro jablonecké žactvo“.

SOBOTA 4.5. - Atleti TJ Liaz zahájili na Střelnici hlavní sezónu krajským přeborem mládežnických družstev Libereckého kraje.

STŘEDA 8.5. - Juniorské Grand-Prix v atletice pořádal AC Slovan Liberec. Nechyběli Jablonečtí, kteří zde získali čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile.

ČTVRTEK 16.5. - Chodci byli v historii jablonecké atletiky vždy chloubou oddílu Liaz, v jehož řadách vyrostlo mnoho reprezentantů. Přispět k rozvoji chůze i k novým úspěchům by mělo nově založené Jablonecké sdružení přátel chůze. Valnou hromadu svolal přípravný výbor u příležitosti mezinárodních závodů a mistrovství ČR konaných v Poděbradech.

SOBOTA 18.5. - Při tréninku v Srnčím dole se zranil kladivář Vladimír Maška. Paradoxem je, že se tak stalo při vrhu koulí.

STŘEDA 29.5. - Pohár mistrů evropských zemí v atletice uspořádali letos Portugalci z klubu Sporting Lisabon. Jediné vítězství pro ČR vybojoval jablonecký výškař Tomáš Janků, který reprezentoval v barvách Dukly Praha. Skočil 225 cm.

BASEBALL

V TITULCÍCH TISKU - „BC Blesk zahájil baseballovou sezónu“ - „Mladí baseballisté na úvod doma úspěšní“ - „Muži Blesku dvakrát vyhráli v Krči“ - „Juniorům se v extralize nedařilo“ - „Muži BC Blesk vedou ligu“ - „Blesk s Chocní poprvé ztratil“.

FOTBAL

PÁTEK 3.5. - Naši prvoligoví fotbalisté hrají v Praze proti Viktorii zápas 29. kola Gambrinus ligy.

PÁTEK 10.5. - Posledním kolem skončila na Střelnici 1. Gambrinus liga 2001-02.

ČTVRTEK 16.5. - Jablonečtí fotbalisté sehráli s ligovým celkem Amica Wronki v Jelení Hoře charitativní utkání, jemuž přihlíželo 3 500 diváků.

FOTBAL V TITULCÍCH NOVIN - 2.5. „Ligoví fotbaloví žáci nezaváhali v Praze“ - „Olomoučtí hráči vyzráli také nad dorostem“ - 7.5. Zahozené šance a sudí Puček“ - „Pět remíz a jedna prohra zástupců jabloneckého okresu ve fotbalové I.B třídě“ - 11.5. „Vítězné loučení Jablonce - Jablonečtí fotbalisté udolali Drnovice a poslali je do druhé ligy“ - 10.5. „Fotbalisté Jablonce hostí Drnovice“ - „Liberec čeká poslední krok k titulu - Fotbalisté Jablonce hostí Drnovice a mohou svého soupeře definitivně odsoudit k sestupu do druhé ligy“ - 16.5. „Osobní trenéři připravují na Střelnici také amatéry“.

JUDO

ČTVRTEK 23.5. - Mladí judisté Judo klubu Jablonec přivezli v uplynulých dnech domů z různých závodů patnáct medailí a z toho tři zlaté!

LYŽOVÁNÍ

V TITULCÍCH NOVIN - 4.5. „Lyžařský klub rekapituloval“.

STŘELBA

SOBOTA 18.5. - Sportovní střelci SSK Loyd Geosa Vedes Silnea zabodovali v prvním kole liberecké ligy, kde získali první tři místa.

TENIS

ČTVRTEK 2.5. - Tenisté zahájili na antukových dvorcích soutěže družstev.

ÚTERÝ 28.5. - Klub ČLTK Bižuterie slavil pětasedmdesátiny a krásným dárkem byl bezesporu mezinárodní tenisový turnaj mužů, který začal na dvorcích v Proseči. Začátky zápasů vždy třicet minut po desáté dopoledne. Soutěž trvala do 1.června. Mezi významné hosty patřila bezpochyby tenisová osobnost a legenda Jiří Javorský, který žije od roku 1977 v Německu. Před tím byl třináct let prvním hráčem našeho žebříčku, je devítinásobným mistrem a čtyřnásobným mezinárodním mistrem ČR.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY

VÍKEND 4.-5.5. - Po deváté se sešly moderní gymnastky v poháru Jablonecká perlička. Závod, který pořádal oddíl moderní gymnastiky TJ Sokol, byl zařazen do projektu Jablonec 2002.

SOBOTA 18.5. - Členové TJ Ateso oddílu silového trojboje přivezli dvě vítězství z mistrovství Čech.

Vytvořeno 9.3.2005 13:30:39 | přečteno 2032x | Petr Vitvar