Kultura

Květen 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie, kluby a kino.

AKCE

PONDĚLÍ 13.5. - Zhruba po ročních přípravách odletěl do Kalifornie a státu Oregon na měsíční turné s šestnácti koncerty dětský pěvecký sbor Vrabčáci. Pětačtyřicet dětí doprovázelo pět pedagogů. Na hrazení pobytu se podílí hostitelské sbory, město Jablonec i rodiče dětí. Vrabčáci coby první české těleso vystoupí i na festivalu The Portland Rose Festival, který patří k prestižním akcím s devadesátiletou tradicí. V rámci čtyřtýdenního turné prožily děti i Světový den kulturního rozvoje (vyhlašuje Unesco), který připadl na úterý 21. května.

DIVADLO

PÁTEK 3.5. - Městské divadlo dějištěm nahrávky nového cédéčka Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Posluchačům odpoledního i večerního představení nešlo však ani tak o živý záznam, jako o hudbu v pořadu s názvem Vzpomínky na hvězdný prach.

GALERIE

ČTVRTEK 2.5. - Galerie Belveder zahájila vernisáží výstavu s názvem Jizerské hory objektivem Miloše Kirchnera, který v červnu oslaví padesátiny. Oldřichovské buky, západ slunce na Smrku či jizerskohorské potoky, to vše mohli vidět návštěvníci výstavy. Šestatřicet barevných fotografií zachycovalo čtvero ročních období v Jizerkách. Autor je členem Euroregionálního sdružení fotografů Kontakt.

ČTVRTEK 16.5. - Městská galerie My zahájila vernisáží výstavu z cyklu Kapitoly ze stavebního vývoje města nazvanou Jablonecké kostely. Tím byl odstartován seriál akcí připomínajících jubilea sakrálních staveb jako je letošní 70. výročí dokončení a vysvěcení římskokatolického kostela Nejsvětějšího Srdce Páně či 100. výročí starokatolického kostela Povýšení svatého Kříže. Spolupořadatelé oslav jsou vedle církví i Státní okresní archiv a Spolek přátel města Jablonce. Zařazeno do projektu Jablonec 2002.

KLUBY

SOBOTA 11.5. - Klub Na Rampě hostil spisovatele, písničkáře i malíře Vlastimila Třešňáka, a to v rámci cyklu Představitelé nezávislé kultury za totality.

KINA

NEDĚLE 12.5. - V kině Junior skončilo promítání českého filmu Babí léto. Zážitek z tragikomického příběhu pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty v podání Vlastimila Brodského umocnila nedávná tragická smrt tohoto herce.

Vytvořeno 9.3.2005 13:29:24 | přečteno 1978x | Petr Vitvar