Kultura

Červen 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, výstaviště, církev.

AKCE

SOBOTA 15.6. - Letní scéna u Výstaviště ožila folklorním festivalem s názvem Prameny 2002, na který se sjely soubory z celých severovýchodních Čech. Chytlavá muzika a rytmické tance oblomily i počasí. Tak se staly lidové kroje na chvíli pastvou pro oči nejen diváků, ale i usmívajícího se slunce.

DIVADLO

PÁTEK 14.6. - Jablonecký hudební festival byl zahájen výchovným koncertem pro školáky. Dvoudenní sborové zpívání zaplnilo nejen divadlo, ale i centrum města při zpěvu na schodech před radnicí. Vedle Pražského filharmonického sboru a dalších účinkujících se představil i soubor z Ameriky, konkrétně Central California Children´s Choir z Fresna v Kalifornii, kterého u nás hostil dětský pěvecký sbor Vrabčáci.

VE DNECH 17.-21.6. začala v divadle výměna abonentek stávajícím abonentům. Prodej novým zájemcům byl zahájen 24. června.

VÝSTAVIŠTĚ

PÁTEK 21.6. - S dobrou zprávou se vrátil starosta z jednání, kde se rozhodovalo o osudu Výstaviště. Plán na jeho přestavbu byl zařazen mezi tzv. velké projekty fondu Phare CBC, jenž ho podpoří dvěma milióny eur.

CÍRKEV

SOBOTA 1.6. - Koncert pražského komorního souboru Bona Fide Kvartet zahájil slavnost k 70. výročí vysvěcení kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Součástí bylo zpřístupnění chrámové věže.

STŘEDA 12.6. - Lavice zrenovovaného chrámu Dr. Farského se zaplnily posluchači koncertu. U příležitosti znovuotevření ho pořádala Československá husitská církev.

Vytvořeno 9.3.2005 13:58:04 | přečteno 1751x | Petr Vitvar