Kultura

Březen 2002 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie a církve.

AKCE V TITULCÍCH NOVIN

SOBOTA 2.3. - Rodáci Jablonecka měli úspěch, hudební festival bude mít pokračování - Kaple ožije zítra hudebním večírkem.

STŘEDA 6.3. - Publicista provází zákoutími hudby - Big Band ZUŠ, Simonová a Štědrý vzpomenou Karla Vlacha.

ČTVRTEK 7.3. - Galerii obsadí strašidla.

SOBOTA 9.3. - V knihovně probíhá burza i soutěž - Výtěžek z městského plesání se změní v invalidní vozík - Fotografie Jiřího Jiroutka zdobí od čtvrtka jabloneckou Galerii MY - O skřítky a strašidla je mezi lidmi zájem.

PONDĚLÍ 11.3. - Jazzový Bárta prostoupil kůží.

ÚTERÝ 12.3. - Školní Big Band, to je třída!

STŘEDA 13.3. - Adresář kulturních subjektů zdarma - Klub Na Rampě: Jablonečtí frankofilové odkázáni oproti minulosti na Liberec - Dnes o historii - Divadlo: Malí tanečníci z celého regionu se chystají na přehlídku scénického tance do Jablonce - Výstaviště: Euroregion Tour nabídne na 110 vystavovatelů - Jablonci zahrají Tata Bojs.

ČTVRTEK 14.3. - Rampa: Pořad s diapozitivy - Galerie: Strašidla a elfové mají u lidí velký úspěch - Divadlo: Pomáda v dánštině a dvakrát Sklep.

PÁTEK 15.3. - Tata Bojs rozpálili Výstaviště - Politické subjekty využívají divadelní zázemí jako neziskové organizace za nekomerční pronájem - Jablonecká kapela Vomit dnes v Klubu Na Rampě - Filmové premiéry v Radnici a Junioru.

PONDĚLÍ 18.3. - Hraběnka Marica zažehná hlad po operetách.

ÚTERÝ 19.3. - Večer Na Rampě patřil mladým muzikantům.

STŘEDA 20.3. - Taneční škola bodovala na mezinárodní soutěži mladých choreografů. v Německu - Mystický příběh o dobru a zlu a temný thriller - Dg 307, syrový i poetický underground.

PÁTEK 22.3. - Velikonoce plné folklóru a divadla - Předkolo Folkového kvítku se koná již v sobotu.

SOBOTA 23.3. - Rampu ovládnou Irové.

PONDĚLÍ 25.3. - Tančili srdcem a s radostí - První irské slavnosti v Klubu Na Rampě.

ÚTERÝ 26.3. - Belveder slaví Velikonoce - Folk rozezvučel kino Junior - Nisanka zazpívá na tradičních trzích i o kucmochu - Tata Bojs: Máme symbiózu.

STŘEDA 27.3. - Pohromadě nejen na přehradě - Dvakrát Hanák.

ČTVRTEK 28.3. - Jazzový večer na Výstavišti - Zelený čtvrtek v duchu hudby rusovlasých Irů v podání Shannonu - Nadace Nota-Bene uspořádala další koncert.

PÁTEK 29.3. - Kina: Oscarová strašidla a skutečný příběh.

DIVADLO

PÁTEK 1.3. - Na základě podnětů občanů byla rozšířena autobusová linka rozvážející po představení diváky. Trasa vede od divadla přes Rýnovice - Mšeno - Šumavu a Pražskou ulici. Nově přibyly zastávky ve Vratislavicích a v Kokoníně.

STŘEDA 27.3. - Mezinárodní den divadla - slaví se od roku 1962. Nejen v tento den, ale po celý měsíc březen, vystavoval své krajinomalby ve foyer divadla Jiří Bím.

GALERIE

ČTVRTEK 7.3. - Vernisáží byla zahájena v Galerii Belveder zajímavá výstava Jizerskohorští skřítci a strašidla od výtvarnice a spisovatelky Vítězslavy Klimtové (41 let), mimo jiné absolventky Střední uměleckoprůmyslové školy bižuterní v Jablonci. Jak název výstavy napovídá, ovládly galerii dočasně nejrůznější nestvůrky. Elfy počínaje, přes Kořenovníka Nenápadného a Žalnostníka Zoufalého až pravým českým čertem domácím konče.

KINA

DNY 11.-15.3. - Prázdniny s českou pohádkou trávily děti, které ve dnech volna neodjely mimo Jablonec. Projekt plný pohádek má čtvrt století starou tradici.

VÝSTAVIŠTĚ

ČTVRTEK 21.3. - První jarní den se příliš jarně nevyvedl, ale centrum města ožilo rovnou duchem letním. Výstaviště totiž zaplnili vystavovatelé a návštěvníci druhého ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu. Euroregion Tour 2002 nabízel v pavilónu „A“ atraktivity regionu pro sport i aktivní využití volného času, pavilón „B“ hýřil nabídkami zájezdů i dovolených. Nechyběl stánek s pozvánkou na motocyklovou soutěž Šestidenní.

Vytvořeno 6.12.2004 10:23:13 | přečteno 2217x | Petr Vitvar
load