Ekonomika

Peněžnictví, průmysl a trh práce v Jablonci n. N. v březnu 2002.

PENĚŽNICTVÍ

STŘEDA 20.3. - Dvoutisícová zlatá mince byla představena ve Vlašském dvoře v Kutné hoře. Jde o třetí pamětní zlatou minci z cyklu Deset století architektury, razit se bude v akciové společnosti Bižuterie Česká Mincovna v limitovaném nákladu 2 500 kusů v běžné kvalitě a v počtu 3 300 kusů v proof kvalitě. Autor mince Josef Oplištil je absolventem Střední uměleckoprůmyslové školy v Jablonci.

PODNIKÁNÍ

PÁTEK 22.3. - V pražském hotelu Olšanka se sešel mimořádný sněm Hospodářské komory ČR, kde nechyběli zástupci Okresní hospodářské komory z Jablonce.

NEDĚLE 24.3. - Coby jediný zástupce České republiky prezentovala společnost Soare sekt své produkty v samostatné expozici na světovém vinařském veletrhu Prowein v Německu. Představena byla především úspěšná kolekce Grands vins d´Alfons Mucha.

ÚTERÝ 26.3. - V duchu motta „Vzájemnou komunikací do třetího tisíciletí“ se konalo historicky první setkání podnikatelů a manažerů Libereckého kraje.

PRŮMYSL

PONDĚLÍ 4.3. - Obchodní společnost Metallic Security pro výrobu a distribuci hologramů založila akciová společnost Bižuterie Česká Mincovna s českou dceřinnou společností britské firmy Optaglio Limited. Společná firma je nositelem licencí a práv k prodeji, sídlí u přehrady. Hologramy - různobarevné nažehlovací kovové ozdoby - jsou novým výrobním programem, který se po desetimiliónové investici do technologie rozjel letos v lednu. Nová výroba dala práci 70 lidem.

ÚTERÝ 19.3. - Devětačtyřicetiprocentní podíl v akciové společnosti Teplárny Jablonec odkoupila Stadtwerke Leipzig GmbH ze Spolkové republiky Německo a stala se tak významným zahraničním partnerem české firmy.

PÁTEK 22.3. - Společnost Lucas Varity získala prvenství v Libereckém kraji v anketě obdivovaných firem - Czech Top 100. Kromě toho dobře uspěla i v jedné z hodnocených kategorií, a to finanční. Úspěch není zanedbatelný, protože jednotlivé kategorie, kde "soupeří" na třicet firem, hodnotí až 1 500 vybraných odborníků.

Vytvořeno 6.12.2004 10:20:56 | přečteno 2076x | Petr Vitvar
load