Sport

Sportovní akce v září 2001. Události z jednotlivých diciplín, tělovýchovné jednoty a kluby.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

STŘEDA 19.9. - Mírové náměstí se stalo dějištěm šestého ročníku Jablonecké tyčky. V poledne se představily ženy, od patnácti hodin česká mužská elita v čele s novopečeným rekordmanem Štěpánem Janáčkem z Dukly Praha, jenž úspěšně startoval na nedávném mistrovství světa atletů v Edmontonu. Dařilo se mu i v Jablonci, kde překonal poslední rekord tohoto mítinku a zvítězil výkonem 570 cm. Akce se konala v rámci projektu Jablonec 2001.

AEROBIK

SOBOTA 15.9. - Tenis squash centrum v Břízkách poskytlo zázemí pro cvičení šedesátky žen, kterým předcvičovali mistři světa ve sportovním aerobiku Vladimír Valouch a Jakub Strakoš. Pořádal jablonecký Fit Elán.

ČTVRTEK 27.9. - Na mistrovství světa v aerobiku v Itálii nás bude reprezentovat tým juniorek pod vedením trenérky Zdeny Vitákové.

ATLETIKA

VÍKEND 8.-9.9. - V rozhodujícím třetím kole atletické extraligy žen postoupilo rozhodujícím způsobem družstvo Liaz A do bojů o titul mistra ČR družstev. Koná se za týden v Ostravě.

SOBOTA 15.9. - Ligové družstvo atletů Liaz v Olomouci bojovalo s dalšími sedmi družstvy o postup do extraligy a dařilo se. Naši muži postoupili.

PÁTEK 21.9. - Vedení a atletičtí trenéři sportovního gymnázia obnovili tradici štafetových běhů v Tyršově parku. Startovali žáci jabloneckých škol.

BASEBALL

VÍKEND 22.-23.9. - Blesk si vybojoval postup na mistrovství ČR v kategorii kadetů - tedy ve skupině třináct až patnáct let - i juniorů ve věku šestnáct až osmnáct let.

BASKETBAL

ÚTERÝ 4.9. - Tělovýchovná jednota Bižuterie, oddíl basketbalu, pořádala nábor dívek ročníků narození 1989, 1990, 1991 a 1992. Nejen dnes, ale každé úterý v září se mohly zájemkyně o místo v oddíle ucházet ve sportovní hale střední školy bižuterní.

FOTBAL

ČTVRTEK 20.9. - Žáci ze 6. ZŠ Mozartova besedovali s oporami jabloneckých ligových fotbalistů. S dětmi se setkali Petr Kouba, bývalý reprezentační brankář a člen stříbrné jedenáctky z ME a levonohý ofenzivní záložník Jozef Weber.

SOBOTA 29.9. - Prvoligové fotbalisty čekalo večer na Letné utkání se Spartou Praha.

HOKEJ

SOBOTA 15.9. - Vlci, nováček druhé ligy ledního hokeje, zahájili sezónu v Milevsku, následoval duel v Hradci Králové.

NEDĚLE 23.9. - V prvním zápase na domácím ledě pokořili Vlci soupeře z Havlíčkova Brodu, a to v dramatickém utkání brankou v prodloužení. Výsledek 5:4.

HORSKÁ CHŮZE

SOBOTA 29.9. - Druhý ročník v horské chůzi na trati od hotelu Zlatý Jelen Jablonec směr Královka odstartovalo osm mužů v čele s reprezentantem Milošem Holušou - došel do cíle první v čase 1:02:29 hodin - na trati dlouhé 12 600 m s převýšením 330 m.

LYŽOVÁNÍ

NEDĚLE 16.9. - Každoroční testy špičkových lyžařů před poslední přípravou na zimu se konaly v okolí Jablonce. Ženy juniorky a dorostenky absolvovaly v pátek za vytrvalého deště běh na Bramberk a muži na Černou Studnici. Včera se běhalo na kolečkových lyžích v Josefově Dole a dnes byl na programu kros v Břízkách.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY A KLUBY

ČTVRTEK 20.9. - Den otevřených dveří pořádala Tělovýchovná jednota Bižuterie v sokolovně. Při návštěvě si mohli zájemci zacvičit step aerobik a kick-box aerobik.

Vytvořeno 23.8.2005 14:09:13 | přečteno 2215x | Petr Vitvar