Ekonomika

Obchod a služby, podnikání, průmysl v Jablonci n. N. v září 2001.

OBCHOD A SLUŽBY

DOPRAVA

SOBOTA 1.9. - Do ulic vyjel prvně autobus poháněný motorem na plyn. Po dopolední zkušební jízdě vyrazil na svoji linku městské hromadné dopravy číslo 1 směrem na Janov. Město stál nákup autobusu 3 640 000 korun. O vybavení vysílačkou, zařízením pro nevidomé, palubním počítačem a odbavovacím systémem - vše v hodnotě 350 tisíc korun - se postarala ČSAD, a.s., provozovatel linek MHD Jablonec. Dnešním dnem vstoupily také v platnost úpravy jízdních řádů autobusových linek. Přestaly platit letní jízdní řády, prodloužena byla linka číslo tři na Horní Proseč.

PÁTEK 7.9. - Strojvedoucí vlaku, který jel na trati ze Smržovky do Jablonce, byl zraněn na hlavě kameny. Na lokomotivu je hodil žák zvláštní školy. Hoch teprve třináctiletý, tudíž právně nepostižitelný. Zvláštní? Fakt!

PONDĚLÍ 17.9. - Hlavní cenu Grand Prix si z Mezinárodního stavebního veletrhu For-Arch přivezla jablonecká společnost Atrea. Zabodovala vzduchovou technikou.

ČTVRTEK 20.9. - Bylo založeno sdružení autoškol ČR. Předsedou výkonného výboru se stal Jan Bajgar, majitel autoškoly v Jablonci.

PÁTEK 21.9. - Autobusy vozily cestující zdarma, ale akce Den bez aut se nesetkala s žádným velkým ohlasem. Motoristé automobily v garážích zavřené nenechali.

STŘEDA 26.9. - Byla zahájena rekonstrukce v ulici Kubálkova, která je jednou z našich nejkratších ulic. Vede z Horního náměstí k soudu. V rámci oprav byl nahrazen asfaltový povrch žulovou dlažbou, došlo i na renovaci inženýrských sítí.

PENĚŽNICTVÍ

ČTVRTEK 20.9. - Je libo hypoteční či spotřební úvěr, nákup na splátku, různé druhy pojištění, stavební spoření, uzavírání leasingových a úvěrových smluv, či jiné bankovní služby? Stačilo zajít na Výstaviště, kde začal veletrh Rodina a finance.

PODNIKÁNÍ

VE DNECH 5.-9.9. u příležitosti Výroční evropské konference TIA - The International Alliance of Executive and Professional Women - navštívily ČR americké podnikatelky vedené prezidentkou TIA Donnou M. Heivilin. V pátek 7. září přijela delegace žen do Jablonce, kde se seznámila s pracovními podmínkami našich žen ve volených funkcích a s problémy podnikatelů. Delegátky se mimo jiné setkaly se senátorkou Soňou Paukrtovou a s členy představenstva Okresní hospodářské komory Jablonec - s Danou Pelcovou a s Jaromírem Drábkem.

VÍKEND 8.-9.9. - Žitava slavila den Sasů. V mohutném pestrobarevném průvodu nechyběli zástupci partnerských měst. Průmyslová a obchodní komora v Žitavě uspořádala v rámci oslav pracovní setkání, kam pozvala vedle místních podnikatelských veličin i zástupce komor z Polska a České republiky. Zastoupen byl i Jablonec.

ČTVRTEK 27.9. - Okresní hospodářská komora zahájila na Jabloneckých podzimních slavnostech dobročinnou sbírku mincí a bankovek evropských měn, jejichž platnost končí v letošním prosinci. Výtěžek sbírky byl použit na budování bezbariérovách přístupů pro invalidní spoluobčany.

PRŮMYSL

PONDĚLÍ 1.9. - Společnost s ručením omezeným TI Group automotive systems má závod v Belgické ulici. Jde o výrobce kapalných nosičů pro automobilový průmysl - komponentů brzdových, palivových a klimatizačních systémů. Firma úspěšně prošla certifikačním auditem ISO 14 001 - systém řízení ochrany životního prostředí a získala i jiné certifikáty v systémech jakosti. Na podzim zde probíhal nábor nových pracovníků.

Vytvořeno 23.8.2005 14:03:39 | přečteno 2267x | Petr Vitvar