Sport

Sportovní akce v únoru 2001. Sportovní dění ve městě, události z jednotlivých diciplín.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

ČTVRTEK 1.2. - Nábory nových členů vyhlašují sportovní oddíly - baseballový klub Blesk, boxeři týmu TJ Bižuterie, z TJ Liaz atletický oddíl Liaz a šachisti.

PÁTEK 2.2. - V pozvánce kam a kdy o víkendu za sportem jsou atletika, basketbal, fotbal, kuželky, klasické lyžování, lední hokej, saně (do Smržovky), skoky na lyžích (v Lučanech nad Nisou), snowboard (Tanvald), střelba, tenis, turistika (směr Josefův Důl). O týden později víkend nabízí atletiku, basketbal, fotbal, kulečník, lední hokej, klasické lyžování, tenis a volejbal. Třetí únorový víkend má na programu Miss aerobik v Železném Brodě, atletiku - v hale na Střelnici se koná mistrovství ČR žactva, fotbal, házenou, klasické lyžování, kulečník, lední hokej, skoky na lyžích v Lučanech, stolní tenis a turisté pořádají devítikilometrovou vycházku přes Jindřichov. Poslední únorový víkend je ve znamení těchto sportů - atletika, biatlon, fotbal, klasické lyžování, lední hokej, střelectví.

ATLETIKA

SOBOTA 3.2. - Dnes poprvé a naposledy budou soupeřit atletičtí muži a ženy nového Ústeckého a Libereckého kraje. Elita atletiky se představí na jablonecké Střelnici. Bylo rozdáno šestadvacet titulů, z toho sedm přebornických jabloneckým atletům.

ÚTERÝ 6.2. - TJ Liaz pořádal v hale Střelnice šesté atletické úterý. Dorostenec Jaroslav Voves skočil o tyči 430 cm, kvalitní byl i výkon staršího žáka Lukáše Tomíčka, který vrhl čtyřkilovou koulí do vzdálenosti 16.03 metrů. Startovali i atleti z Německa.

PONDĚLÍ 12.2. - Deník Jablonecka /strana 23/ pod titulkem „Atleti sportovního gymnázia ovládli přebory na Střelnici - Druhý největší počet medailí získaly mladé naděje pořádajícího oddílu Tělovýchovné jednoty Liaz“ informuje o víkendovém klání dorostenců a juniorů. Výsledky? Sportovní gymnázium má 10 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Atleti Liaz 6 zlatých, 8 stříbrných a 3 bronzové, 5. ZŠ bronzovou medaili.

STŘEDA 14.2. - Nejlepší český koulař, jablonecký Miroslav Menc, startoval na mezinárodním halovém mítinku ve finském Tampere a závod vyhrál výkonem 20,61 m. Vytvořil si tak nejen svůj nový nejlepší halový výkon, ale překonal o jedenatřicet centimetrů limit na halovém mistrovství světa do Libanonu.

SOBOTA 17.2. - V prvním dnu mistrovství ČR mužů a žen v atletice v pražské Stromovce startovalo pět atletů Jablonce. Nejvíce se dařilo sprinterce Janě Hajné z TJ Liaz, která obsadila v běhu na 60 metrů třetí místo svým osobním rekordem 7,58 s. Celkově se zúčastnilo za Jablonec osm atletů Liaz a dva ze sportovního gymnázia. Dohromady pak přivezli čtyři medaile. Jan Janků (skok do výšky) byl zlatý, Jana Hajná dvakrát stříbrná a Kamila Hlaváčová (vrh koulí) bronzová. - Souběžně s atletickým mistrovstvím probíhal v Jablonci šampionát pro starší žactvo. Zlato si zde vybojoval v chůzi na 3 000 metrů Jakub Macek, svěřenec trenéra Makovce.

SOBOTA 24.2. - Sto padesát atletů a atletek seniorů bojovalo na Střelnici o mistrovské medaile. Halové mistrovství ČR veteránů pořádala TJ Liaz, Jablonec získal pět zlatých.

BOBY

STŘEDA 14.2. - Na mistrovství světa v jízdě na bobech ve Svatém Mořici se umístili Puškár s Kobiánem jako jedenáctí. Potvrdili tak svoji účast na olympijských hrách. Za zmínku stojí, že finálovou jízdu absolvoval Kobián se čtyřiceti stupňovou horečkou a ihned po skončení závodu se vracel do Jablonce a nemohl tak nastoupit v sestavě čtyřbobu. V současné době je v pořádku a s pilotem Puškárem jsou připraveni k závodům na turné za velkou louží - v Kanadě a USA. Zároveň tu startují další čeští reprezentanti.

BIATLON

SOBOTA 24.2. - Dvoudenní mistrovství ČR dorostu a dospělých v biatlonu startuje dnes dopoledne závodem s hromadným startem. Pořádá SKP Jablonex.

FOTBAL

ÚTERÝ 6.2. - Deník Jablonecka na dnešní straně 19 informuje o zimním fotbalovém turnaji B. Výsledky? FK Jablonec - Pavlovice 4:3, Viktorie Janov - Lučany 2:5, FK Elitex C - FK Elitex B 4:4, Rychnov - Smržovka 4:0.

SOBOTA 10.2. - Čtyři zástupci Jablonecka na víkendové valné hromadě ČMFS, o které se diskutovalo poté nejen mezi fotbalovými odborníky. DJ/14.2./strana 19: „Zástupci ligového klubu Chvalovského nesoudí - Členové OFS nepodpořili Rybův návrh hlasování o odvolání.“ - Mezinárodní přátelské fotbalové střetnutí mezi hráči Elitex Jablonec C s německým celkem Neugersdorf dnes v Břízkách.

ÚTERÝ 13.2. - Výsledky zimního fotbalového B turnaje: Smržovka - FK Jablonec 4:1, Elitex B - Rychnov 1:3, Lučany - FK Elitex C 2:2, Pavlovice - Viktorie Janov 2:4. - O týden později jsou známé další výsledky: Nová Ves u Liberce - velké Hamry/Tanvald 0:5, Elitex A - FK Jablonec starší dorost 3:2, Český Dub - Zásada 1:4, Pěnčín VTJ Liberec 3:3.

SOBOTA 24.2. - Stadión Střelnice místem osmnáctého kola fotbalové Gambrinus ligy FK Jablonec - Ostrava. Tak zněla pozvánka do doby, než začala sněhová kalamita. Ani četa dvanácti trestanců ze Stráže pod Ralskem, která od pátku uklízela ochozy jabloneckého stadiónu Střelnice, nic nezmohla s rozhodnutím Českomoravského fotbalového svazu, který zrušil celé ligové kolo. Jablonec nakonec ostravské fotbalisty nepřivítal, utkání bylo odloženo na 10.března.

HOKEJ

NEDĚLE 4.2. - Poslední domácí utkání základní části krajského přeboru v ledním hokeji hrají jablonečtí Vlci dnes na domácím ledě s Litoměřicemi. Vlci vyhráli 17:1.

SOBOTA 17.2. - První semifinálový zápas krajského přeboru. HC Vlci Jablonec - Litoměřice 6:0.

NEDĚLE 18.2. - Ve vzteklé a útočící vandaly se proměnili dnes večer juniorští hráči hokejového klubu HC Louny, kteří na jablonecké ledové ploše soupeřili s domácím týmem HC Vlci o postup do krajského přeboru. Lounští prohráli 3:1, neunesli porážku a v zákulisí pak začali demolovat šatny, prokopli dvoje dveře, poničili sprchy a další zázemí pro hráče. Vandalsky si nepočínali jen mladíci, ale i lounští funkcionáři. HC Jablonec hodlá na vlastní náklady provést opravy, a pak pošle fakturu do Loun.

SOBOTA 24.2. - Městský zimní stadión v Jablonci dějištěm finálové play off utkání krajského přeboru v ledním hokeji. HC Vlci Jablonce - HC Louny. Vlci po tuhém boji zvítězili 3:2, střelecky se prosadili domácí Halamček, Plodek a Vozka.

STŘELBA

SOBOTA 3.2. - Olympionička Polka Sylvie Bogatská se stala absolutní vítězkou XIII. ročníku mezinárodního střeleckého závodu ve střelbě ze vzduchové pušky Grand Prix o pohár starosty města Jablonce. Ve sportovní hale ISŠ bižuterní v Jablonci pořádal agilní klub SSK Loyd Geosa Vedes.

SOBOTA 24.2. - Sněhová kalamita ovlivnila účast a posledního čtvrtého kola mezinárodní ligy Euroregion Nisa ve střelbě ze vzduchové pušky zúčastnilo pouze 70 střelců, více zahraničních než českých. Ve sportovní hale ISŠ bižuterní v Jablonci pořádal klub SSK Loyd Geosa Vedes, nejpřesnější mušku měli Siegfried a Bogatská.

STOLNÍ TENIS

ČTVRTEK 1.2. - Družstvo TJ Bižuterie Jablonec B sehrálo další zápas okresního přeboru ve stolním tenise na domácích stolech a proti hostům týmu Bratříkov D potvrdilo roli favorita a zvítězilo 17:1.
ČTVRTEK 22.2. - V divizní soutěži stolních tenistů Liaz - Litoměřice 18:0, Liaz - Žatec 12:6 a v 17. kole okresního přeboru I. třídy remizovala Bižuterie D s Loužnicí B 9:9.

TENIS

VÍKEND 3.-4.2. - Tenis squash centrum v jabloneckých Břízkách dějištěm celostátního squashového turnaje mužů nejvyšší možné kategorie - A.

VOLEJBAL

SOBOTA 3.2. - Volejbalistky TJ Bižuterie hrající oblastní přebor porazily v domácím prostředí ve dvou zápasech tým Nového Boru, a to 3:1 a 3:2.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY A KLUBY

PÁTEK 9.2. - Tajemník OV ČSTV František Popr věří, že nově vytvořená komise, která se zabývá převodem stadiónu Střelnice (vlastník TJ Liaz) do vlastnictví města Jablonce, vstoupí na cestu tolerance, jež povede ku prospěchu sportů využívajících areál. Zaznamenáno v rozhovoru Deníku Jablonecka na straně 19 pod titulkem „Dotace byly odeslány včas aneb Je potěšující, že členská základna opět roste.“ Rozuměno dotace, které tělovýchovné jednoty obdržely před koncem roku. Předpokládá se, že část dotací na letošek obdrží TJ ještě před dubnovou valnou hromadou ČSTV, kde se bude schvalovat rozpočet na rok 2001. Odhad přírůstků v rámci okresu je 900 nových členů.

Vytvořeno 15.8.2005 14:37:20 | přečteno 2745x | Petr Vitvar