Sport

Sportovní akce v srpnu 2001. Události z jednotlivých diciplín, tělovýchovné jednoty a kluby.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

SOBOTA 4.8. - Česká výprava zabodovala v závodě Světového poháru v běhu na kolečkových lyžích v italské Cervinii. V kategorii do osmnácti let zvítězila Kateřina Smutná ze Ski Jablonec.

VÍKEND 4.-5.8. obsahoval především fotbalové pozvánky, na své si ovšem přišli i modeláři na Malé Skále a turisté, kteří vyrazili v neděli na trasu Oybin - Žitava. O týden později byla v nabídce cyklistika, fotbal, házená, lední hokej, volejbal a patnáctikilometrová turistická vycházka Bedřichov - Nová louka - Hřebínek - Krásná Máří - Tetřeví boudy Štolpich - Hejnice. V programové nabídce třetího víkendu byla lákadla: Joudův Drsoň čili běh do vrchu na Kozákově, fotbal, volejbal a turistická vycházka do Krkonoš.

ATLETIKA

STŘEDA 8.8.
- Kladivářka TJ Liaz Markéta Hajdu nepostoupila z kvalifikační skupiny do finále mistrovství světa v atletice v Edmontonu. Naopak odchovankyně TJ Liaz Pavla Hamáčková obsadila na mistrovství skokem do výšky 445 cm sedmé místo.

STŘEDA 15.8. - Výškař Jan Janků, který ještě minulý týden reprezentoval na mistrovství světa v Edmontonu (skončil třináctý výkonem 225 cm), oslavil životní jubileum - 30 let. Ve své dosavadní sportovní kariéře startoval pouze za dva oddíly za Liaz a Duklu Praha. Jan Janků má šest titulů, tři z haly a tři vybojoval na dráze.

SOBOTA 25.8. - Po dlouhodobém zranění se vrátil na dráhu atletický odchovanec, výškař Tomáš Janků. O víkendu se zúčastnil se svým bratrem Janem výškařského mítinku v Maďarsku, kde skončil na sedmém místě výkonem 214 centimetrů.

ÚTERÝ 28.8. - Před čtvrtým kolem první ligy si atleti vyzkoušeli formu na Střelnici. Úterý oživili atleti z Tuniska, Dukly Praha, Turnova, Liberce a Bíliny.

BIATLON

STŘEDA 1.8. - Letní biatlonisté SKP Jablonex, BK a SG Jablonec zabodovali na třetím závodě Českého poháru. V Bystřici pod Hostýnem získali třináct medailí, z toho pět zlatých, po čtyřech stříbrných a bronzových. Deník Jablonecka na dnešní šestnácté straně pod titulkem „Junioři v poháru letního biatlonu zabodovali“.

BOX

PÁTEK 31.8. - Na mistrovství světa Kick Boxing Light Contact v Rakousku získal třetí místo ve váhové kategorii do 60 kg Radek Choutka, boxer z jabloneckého oddílu.

FOTBAL

ČTVRTEK 2.8. - Ověnčen stříbrnou medailí přijel z ME ve Finsku prvoligový fotbalista FK Jablonec Josef Laštovka, jenž pravidelně nastupoval ve Fitzelově výběru.

PÁTEK 3.8. - Jablonec proti Slavii Praha na stadiónu Střelnice, 3:1. Naši fotbalisté po dvou zápasech měli plný bodový zisk a vedli prvoligovou tabulku.- Bitkou, při níž museli policisté použít i donucovací prostředky, skončil střet dvou táborů fotbalových fanoušků. Šlo o druhý policejní zásah po fotbale v krátkém čase. Podobně tomu bylo před pár dny po utkání s Hradcem Králové.

DNY 3.8.-4.8. - Na hřištích v Jablonci a v Liberci se odehrál otevřený přebor Armády ČR ve fotbale. Pořádala Vojenská tělovýchovná jednota Ještěd Liberec a liberecký vojenský útvar. Vyhrál tým hráčů VTJ Spartak Lipník.

SOBOTA 4.8. - Sedmý ročník mezinárodního fotbalového turnaje Junior North Cup mladších a starších žáků, který pořádal FK Jablonec, zahájil zápasy ve skupině.

SOBOTA 11.8. - Okresní fotbalový přebor II. třídy měl dnes na pořadu první kolo.

ÚTERÝ 21.8. - Abrahámoviny oslavil Milan Fukal (1950), nestor fotbalových zadních řad. Na plácku Žižkova vrchu byl objeven trenérem Františkem Pačesem. Rodinnou tradici převzal i syn Milan, který oblékal i dres Sparty Praha, nyní hraje v Hamburku.

HOKEJ

STŘEDA 1.8.
- Nováček druhé hokejové ligy tým HC Vlci zahájil dnes odpoledne přípravu na nadcházející sezónu. Trénink vedl nový trenér Václav Černý spolu s asistentem Josefem Řeháčkem, jenž tým Vlků dovedl do druhé ligy. Do přípravy nastoupilo 24 hráčů, mezi nimi tři gólmani.

Sobota 11.8. - Městský zimní stadión v Jablonci od osmnácti hodin dějištěm mezistátního přátelského utkání hokejistů do osmnácti let Česká republika - Kanada (3:4). Devět stovek diváků bylo svědky vítězství nadějí Javorového listu.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY A KLUBY

STŘEDA 1.8. - „Brožek a Hulíková v Německu zlatí“ - informoval Deník Jablonecka na straně 16 o úspěšné účasti střelců z klubu Loyd Geosa na mezinárodním střeleckém závodu v libovolné a sportovní malorážce o Pohár pivovaru Lebau. - Na téže straně „Parkuroví jezdci TJ Nisa nezklamali“. Ze závodního kolbiště v Liberci a Hrubém Jeseníku přivezli slušné výsledky. Zabodoval především jezdec Jan Gall s klisnou Rože, který v Liberci získal první a sedmé místo.

Vytvořeno 23.8.2005 11:00:16 | přečteno 2359x | Petr Vitvar