Kultura

Prosinec 2001 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, kina, výstaviště.

KULTURNÍ AKCE

V NOVINOVÝCH TITULCÍCH - 4.12. Vánoční strom zazářil - Ve Svítání řádili čerti na koni, nechyběla ani jízda andělů - Zisk z country bálu znamená nové pelíšky pro psy - Mikulášská párty s Robby Bubble ve středu zaplní Mírové náměstí - Štědrovečerní Petřín opět místem setkání - 5.12. Náměstí rozzáří ohňostroj, děti a jejich rodiče čeká velká show - Zpěváci, hlaste se na Výstavišti! - Znouzectnost, z nouze ctnost? - 7.12. Operní diva dnes v Jablonci - Písklata zazpívala mrňousům z mateřinky v Mechové ulici - Belveder chystá Vánoce dětem - 8.12. O mladé literáty není nouze - 10.12. Glosa: Zprvu chladná Urbanová roztála - Hvězda opery byla nejdražší, přesto zaplnila divadlo - Provozu Rampy se ujalo Jablko - Charismatický Travolta šedou eminenci - Město má novou miss - Řetízek zpíval koledy pro Radost - 11.12. Výtěžek z koncertu přispěje na pomůcky - 12.12. Belveder patří Vánocům - 13.12. V pátek uzávěrka soutěže Múza 2001 - Výstaviště zažije křest CD muzikantů z Ciskotéky - 15.12. Zábavná show nahradí zítra pohádku.

KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ

DIVADLO

ÚTERÝ 4.12. - Ve foyer divadla byla zahájena výstava fotografií. Součástí byl panel věnovaný záměrům výstavby hospicu i pokladnička na finanční dary pro toto zařízení.

PÁTEK 7.12. - Prestižní a za částku 480 tisíc korun zároveň nejdražší koncert sezóny zaznamenalo divadlo, kde své umění předvedla hvězda operního nebe, světově známá Eva Urbanová. Ta zažila úspěch na jevišti La Scaly i newyorské Metropolitní opery a koncerty má naplánované na dva až tři roky dopředu. Bouřlivě tleskalo i vyprodané jablonecké divadlo, kde diváci neváhali zaplatit za vstupenky až sedm set korun. V hledišti usedli významné celebrity politického a společenského života a sponzoři, bez nichž by se koncert neuskutečnil. VIP po koncertu zamířili k prostřeným stolům do nedávno znovuotevřeného Zlatého lva. Evu Urbanovou doprovázela na raut ochranka a při koncertu Pražská komorní filharmonie pod taktovkou Františka Preislera, dirigenta Národního divadla. Jmenované hudební těleso navíc odehrálo pro žáky a studenty našich škol dva dopolední pořady s názvem Povídání o hudebních barvách.

KINA

PONDĚLÍ 24.12. - Kino Radnice jako jedno z mála v České republice promítá i o Štědrém dnu. O tuto netradiční vánoční nadílku byl vždy zájem. Letos od dvaadvaceti hodin na programu český širokoúhlý film Divoké včely.

VÝSTAVIŠTĚ

SOBOTA 1.12. - Výstaviště zaplnili milovníci zvířat, kteří se zde sešli na country bálu pořádaném Ligou na ochranu zvířat a útulkem Dášenka z Lučan. K tanci i poslechu hrála skupina Kurýr.

DNY 18.-21.12. - Vánoční trhy propukly na Mírovém náměstí a v pavilonu A i B Výstaviště. Kolem stánků s rukodělným vánočním zbožích i ryze komerční nabídkou vládl po celou dobu pořádný blázinec. Sváteční atmosféru umocňoval doprovodný kulturní program, kde se prezentoval Dům dětí a mládeže Vikýř, dechovka Jablonečanka, Big Band, Celestýnka i dětské pěvecké sbory Vrabčáci, Jablíčko či Notička. Nechyběli potulní středověcí muzikanti a jízda na koni i v kočáře. Šlo o jednu z posledních velkých akcí projektu Jablonec 2001. - Jsme-li u projektu dodejme, že v návaznosti na dva předcházející úspěšné ročníky odsouhlasili zastupitelé příspěvek ve výši 3,4 miliónu korun na projekt pro rok 2002. Ten zahrnuje 116 akcí z oblasti kultury i sportu a akce jako je Den památek, Jablonecké podzimní slavnosti či v současné době aktuální vánoční trhy. Koordinátorem projektu je společnost Výstaviště Jablonec.

Vytvořeno 31.8.2005 13:34:00 | přečteno 2110x | Petr Vitvar