Kultura

Listopad 2001 v kultuře. Jablonecké kulturní akce, divadlo, galerie, knihovna.

KULTURNÍ AKCE

V TITULCÍCH NOVIN - 2.11. Václav Hudeček zavede do světa slavných melodií - Divadlo Amsido na Poemfestu - Za deset let prošlo taneční školou více než 1 500 dětí - V Liquidu muzika a účesy zadarmo - 7.11. Na křídlech slavných melodií - V divadle zazní hudba od středověku po modernu - Oživená černobílá fototradice - 8.11. Čeští loutkáři se setkají v metropoli - 9.11. Skupina U2 Pop Revival se vrací na Výstaviště - Hudební festival startuje zítra - Abonmá bude možné darovat k Vánocům - Rampa vzdá hold Mercurymu - 10.11. od Amadea k arogantnímu sedlákovi - 12.11. Výstavy ve foyer divadla se staly příjemným pravidlem - Kapelu U2 Pop Revival v pátek odstavila choroba - 13.11. Pocta malíři Jizerských hor - Deset muzeí v Galerii Belveder - 14.11. Výstaviště naplnily uklidňující melodie orientálních manter - Chystají se taneční ve stylu country - Nová Planeta opic obsadila plátna kin - Hatama Matata a Nůž hrají Na Rampě - Jablonečtí a pražští učitelé na společném koncertě - Sbor Vrabčáci se dostal mezi absolutní špičku - Jablonec se už chystá na vánoční svátky - 16.11. Ples sezóny klepe na dveře - Kouzelná noc v podání Lenky Dusilové - Kam a kdy za kulturou na Jablonecku - 19.11. Cyklus medailérů zahájen - Techno mágové Daho a Ginger chystají turné - Lístky na psí bál stále v prodeji - 21.11. Divadlo obsadili tanečníci - 22.11. Posvícení v modrém bude již v neděli - 23.11. Hudba Hradišťanu umocnila čistotu, moudrost a hloubku poselství - 24.11. Pozvánka do kina: Svět, ve kterém roboti touží a sní - 26.11. Svatá jízda a živý betlém zahájí vánoční trhy - Mladé literáty políbí múza - 27.11. Taneční festival se vydařil - Finále Miss Jablonec 2002 klepe na dveře - 28.11. V divadle se bude opět natáčet - 29.11. Skřivánek zpívá už patnáct let.

KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ

DIVADLO

PONDĚLÍ 5.11. - Na křídlech světoznámých melodií se nesl večerní koncert, při němž si podaly ruce na jevišti našeho divadla tři známé osobnosti. Houslový virtuos Václav Hudeček, legenda českého dirigentského umění František Vajnar a Petr Macek, lodivod festivalového orchestru, jenž nese jeho jméno a je složen z předních umělců ze severních Čech a z Prahy.

GALERIE

PONDĚLÍ 12.11. - Galerie Belveder hostila zástupce muzeí a galerií Libereckého kraje, kteří se u nás zúčastnili jednání krajské sekce Asociace muzeí a galerií. V rámci reformy veřejné správy se diskutovalo i o otázce osudu poboček okresních muzeí, o které mají obce sice zájem, ale chybí jim finance. Dá se tedy předpokládat převod pod krajskou správu. Jablonec má ambice získat statut státního muzea.

ČTVRTEK 16.11. - Prezentace života a díla výtvarníka světového formátu Otakara Španiela zahájila v Městské galerii My cyklus s názvem Evropští medailéři - absolventi jablonecké uměleckoprůmyslové školy.

KNIHOVNA

PONDĚLÍ 26.11. - Městská knihovna ve spolupráci s Centrem pro demokracii uskutečnila poslední ze tří veřejných besed. Tentokrát diskutovali občané s odborníky na téma zdravotnictví a sociální služby.

SOUBORY

DNY 9.-11.11. - Přelet nad loutkářským hnízdem byla přehlídka v Praze, kde pro radost dětem i dospělým zahrálo třináct českých loutkových divadel. Festival ukázal to nejlepší, co se za rok urodilo v profesionálních, amatérských i nezávislých divadlech. Pohádku Taky trochu o kůzlátkách zde zahrál spolek loutkářů Vozichet z Jablonce.

ČTVRTEK 15.11. - Vrabčáci si vysloužili prestiž svou účastí na 18. mezinárodním festivalu dětských a mládežnických sborů v Pardubicích.

Vytvořeno 24.8.2005 14:44:56 | přečteno 2132x | Petr Vitvar