Sport

Sportovní akce v lednu 2001.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

PÁTEK 19.1. - Deník Jablonecka na straně 19 zve v rubrice „Kam a kdy za sportem o víkendu“ na atletiku, fotbal, klasické i sjezdové lyžování, skoky na lyžích, lední hokej, saně a na turistický výšlap. O týden později lze během víkendu zajít na atletiku, basketbal, fotbal, kulečník, klasické lyžování, lední hokej, saně a volejbal.

AEROBIK

PÁTEK 19.1. - První reprezentační ples aerobiku se koná dnes večer v hotelu na Petříně. Hraje Aces Band Josefa Pluhaře. Pořádá Fit Elán Dagmar Březinové.

ATLETIKA

ÚTERÝ 2.1. - Deník Jablonecka na straně 17 „Krakeni dobyli Střelnici aneb Silvestrovský desetiboj.“ Jablonečtí atleti se rozloučili s druhým tisíciletím tradiční sportovní soutěží, tentokrát bez zahraniční účasti.

SOBOTA 6.1. - Přebory okresu ve vícebojích staršího a mladšího žactva a víceboje nejmladších žákyň a žáků v hale na Střelnici. Na japex atletické haly vyběhli úderem čtrnácté hodiny kluci a holky ve věku osm až patnáct let, aby změřili své síly.

ÚTERÝ 9.1. - Severočeské halové úterky byly zahájeny dnes v atletické hale na Střelnici v sedmnáct hodin, kdy odstartovaly první technické disciplíny. Účast předčila očekávání pořadatelů z Tělovýchovné jednoty Liaz. Zúčastnila se více než stovka atletů různých kategorií z Čech, Polska a Německa, 11 českých a 6 zahraničních oddílů.

ÚTERÝ 16.1. - Atleti jedenácti českých a jednoho polského oddílu startovali na dnešním druhém jabloneckém úterku na Střelnici. Výborným výkonům vévodí oddílový rekord jablonecké sprinterky Jany Hajné na 150 m. Časem 18,93 sekund překonala sedm let starý rekord Dany Puškárové.

PÁTEK 19.1. - Intenzivně připravují pořadatelé Tělovýchovné jednoty Liaz velikou sportovní událost - Mistrovství ČR v atletice mužů a žen. Organizátoři si předsevzali, že na Střelnici na přelomu června a července, přilákají tisíce lidí. Mimo jiné byla vyhlášena veřejná soutěž na kreslený návrh maskota soutěže, uzávěrka je dnes. Sešlo se 88 prací, porota doporučila návrh Milana Malíka, studenta TU Liberec, obor architektura.

ÚTERÝ 23.1. - Deník Jablonecka/strana 16 „Třicátý Jablonex startuje o víkendu aneb Před 24 lety hodila Fibingerová světový rekord.“

BASKETBAL

PÁTEK 5.1. - Jizerská basketbalová liga v jablonecké sokolovně, 9. kolo.

ÚTERÝ 23.1. - Deník Jablonecka/strana 16 z oblastního přeboru basketbalu „Ženy z TJ Bižuterie na domácí palubovce excelovaly - Kalkusová střelecky zazářila, dařilo se i dalším děvčatům.“

BIATLON

SOBOTA 6.1. a NEDĚLE 7.1. - Český pohár dorostu a dospělých na tratích v Harrachově. Pořádá SKP Jablonex Jablonec a SKP Harrachov. Viceprezident Českého svazu biatlonu a předseda SKP Jablonex Jan Matouš: „Účastní se nejlepší čeští biatlonisté vyjma reprezentantů, kteří jsou na Světovém poháru biatlonistů v německém Oberhofu. Tam si z českých reprezentantů vede zatím nejlépe Petr Garabík, který do cíle v závodech na deset kilometrů doběhl jako osmý.“

DUATLON

SOBOTA 6.1. - Vyhlášení osmého ročníku ankety o nejlepšího triatlonistu a duatlonistu roku 2000 se konalo v Praze. Nejlepším duatlonistou se stal Štěpán Chroustovský z Nové Vsi, který anketu vyhrál potřetí. V kategorii triatlon byl pátý. Triatlonistou roku byl vyhlášen medailista z OH Sydney, člen týmu Deníky Bohemia, Jan Řehula.

HOKEJ

STŘEDA 3.1. - Lední hokejisté HC Vlci Jablonec se zúčastnili dvou turnajů. Informuje Deník Jablonecka/3.1./číslo 2/strana 17 pod titulkem „Hokejisté 3. tříd v Teplicích druzí - Na domácím ledě zimního stadiónu naděje HC Vlci čtvrté.“ - O den později na straně 15 pod titulkem „Horálek nastřílel šest branek Nemocnici“ z okresního hokejového přeboru - Memoriálu Vladimíra Koláře, který pokračoval dalšími zápasy.

NEDĚLE 7.1. - Po vánoční přestávce pokračuje krajský přebor v ledním hokeji dalšími zápasy. Favorizovaný celek HC Vlci Jablonec hostí dnes v podvečer na městském zimním stadionu Českou Lípu (8:0). Dopoledne předcházel přebor juniorů. V sobotu liga žáků 6. a 7. tříd a Memoriál Vládi Koláře.

SOBOTA 13.1. - V prvním kole Českého hokejového poháru Zepter cup hostí tým HC Vlci Jablonce na domácím ledě účastníka druhé ligy, tým Děčína.

ÚTERÝ 23.1. - Deník Jablonecka/strana 16 z krajského přeboru „Vlci částečně odčinili vyřazení z poháru - Hattrick vsítil jablonecký Jaroslav Mečíř.“

FOTBAL

ÚTERÝ 2.1. - Deník Jablonecka/ strana 17 na fotbalové téma: „Trenéři FK 97 se loučili s druhým tisíciletím - Fotbalová mládež na zledovatělém terénu hřiště u 6. ZŠ v Mozartově ulici - Bundesligový Milan Fukal si spolu s rodáky zahrál tradiční fotbal - Mladí i staří na silvestrovském utkání na kokonínských zlatých píscích.“

STŘEDA 3.1. - Ligová fotbalová družstva starších a mladších žáků FK Jablonec reprezentovala naši kopanou na velkém mezinárodním turnaji ve Zwickau. Deník Jablonecka/3.1./číslo 2/ strana 17 „Historický úspěch žáků FK Jablonec v Německu aneb Mezinárodní fotbalový turnaj ve Zwickau vyhrála zelenobílá družstva Jablonec.“ - Následující den na straně 15 pod titulkem „Jablonec začíná první ligu U Nisy v derby s Libercem“ informace, že prvoligoví fotbalisté trenéra Jaroslava Hřebíka poletí na soustředění na Kypr. Další článek „Vítkovice projevily zájem o jabloneckého útočníka Dalibora Slezáka, informaci potvrdil sportovní ředitel FK Jablonec 97 Petr Flodrman.“ Pod nadpisem „Exjablonecký trenér Jiří kotrba Michala Semana hecoval“ je tvrzení, že nový útočník Michal Seman z Příbrami se chce u nás o místo v základní sestavě poprat.

PÁTEK 12.1. - Sportovci se bavili na Střelnici na plese FK Jablonec.

SOBOTA 13.1. - Zahájen osmý ročník zimního fotbalového turnaje Elitexu. Ve skupině áčka poprvé o putovní Pohár starosty Jablonce.

ÚTERÝ 23.1. - Deník Jablonecka/strana 16 „Fotbalový zimní B turnaj“ - FK Jablonec mladší dorost - Lučany 10:1, Pavlovice dorost - Elitex 1:10, Viktorie Janov - Smržovka 2:8, FK Elitex C - Rychnov 0:2.

ČTVRTEK 25.1. - Prvoligoví fotbalisté FK Jablonec odletěli ve dvaadvacet hodin na dvanáctidenní soustředění na ostrov Kypr do střediska Agiya Napa.

KUŽELKY

ČTVRTEK 4.1. - Deník Jablonecka/4.1./číslo 3/ strana 8 s výzvou „Kuželkáři, ozvěte se!“ Kuželkářský oddíl Tělovýchovné jednoty Bižuterie totiž slaví padesátiny vzniku.

LYŽOVÁNÍ

ÚTERÝ 2.1. - Deník Jablonecka/strana 17 ke klasickému lyžování „ Rajdlovou z SKP Jablonex proháněla kolegyně Balatková.“ Pro nedostatek sněhu na lyžařském stadiónu v Břízkách museli pořadatelé ze Ski klubu Jablonec přeložit nejvýznamnější lyžařské závody - první republikový klasifikační závod, který je zároveň závodem Českého poháru, do Krkonoš.

ČTVRTEK 11.1. - 1. ročník Bedřichovské třicítky v běhu na lyžích měl odstartoval ve třináct hodin na stadiónu v Bedřichově. Zoufalé sněhové podmínky posunuly dnešní start běhu volného stylu i hlavní závod v neděli 14.1. před Šámalovu chatu na Nové louce. - Skončil odvážný projekt skibusu, rozuměj autobusu, který vozil milovníky sjezdového lyžování z Jablonce do Jizerských hor, konkrétně do Albrechtic a na Hrabětice. Lyžaře jízda moc nestála, o finanční zajištění se starala TJ Bižuterie. Autobus využívali hlavně běžkaři, vedle nezájmu sjezdařů hrál roli nedostatek sněhu.

NEDĚLE 14.1. - Již 34. ročník Jizerské padesátky, závod zařazen do seriálu mezinárodních běhů dálkových tratí Worldloppet. Původní časy startů - v 9.15 hodin muži, ženy (50 km, červená trať), v 10.15 - muži, ženy, dorostenci a dorostenky (25 km, modrá trať) byly posunuté na desátou hodinu, aby měli účastníci tj. závodníci i diváci čas dojít k Šámalově chatě, kam byl kvůli nedostatku sněhu přesunutý start. Obě kategorie odstartovaly společně - přesně 2 690 milovníků běžek, ale v pětiminutových intervalech v pěti vlnách podle výkonnosti. Doprava pro diváky zajištěna z Jablonce z Pražské ulice a z Liberce z ulice Jablonecké. - Záštitu nad hlavním závodem mužů převzal premiér Miloš Zeman, závod žen zaštítila poslankyně parlamentu Marie Machatá. - Obří čokoláda značky Studentská pečeť čekala na vítěze hlavního závodu. Mamutí laskominu, která aspiruje na zápis do Quinnessovy knihy rekordů svojí váhou 115 kilogramů, vyrobily Nestlé Čokoládovny. Čokoláda byla bez problémů dovezena do Šámalovy chaty na Novou louku už ve středu.

VÍKEND 13.-14.1. - Ski klub Jablonec pořadatel mistrovství Jizerské župy dorostu a žactva. Za úkol si dal, že pokud nebude sníh do 12.1. do 18.00 hodin, tak akci zruší. V neděli odpoledne pořádal Ski klub Jablonec uvedené mistrovství v okolí chaty Tesanka a na Hraběticích. Ski klub spolu s Technickou univerzitou Liberec připravují na 15.-16.1. do jabloneckých Břízek Akademické mistrovství ČR.

ÚTERÝ 23.1. - Deník Jablonecka/strana 16 informuje o první části lyžařského mistrovství ČR s mezinárodní účastí, které se konalo v Novém Městě na Moravě: „Štafeta Šaldová, Rajdlová a Balatková (SKP Jablonex) zlatá - Dorostenka Kateřina Smutná (Ski klub Jablonec) první juniorkou republiky.“

SANĚ

SOBOTA 6.1. - Přebor okresu Jablonec, pořádá TJ Smržovka na sáňkařské dráze. Dopoledne jednotlivci, po obědě na ledovém tobogánu dvojice.

TENIS

STŘEDA 3.1. - Squash klub v jabloneckých Břízkách připravil tenisový turnaj, kde zápolili žáci ve dvou věkových kategoriích. Informaci s fotografií z turnaje přináší dnešní Deník Jablonecka na straně sedmnáct.

NEDĚLE 7.1. - Turnaj neregistrovaných v Tenis squash centru v Břízkách. V sobotu tamtéž v podvečer turnaj singlů.

PÁTEK 19.1. - Deník Jablonecka na straně 19 pod titulkem „V celostátním turnaji mladších žákyň v Břízkách kralovaly liberecké tenistky“ informuje, že nasazená jablonecká jednička Michaela Pilná z Jablonce skončila v semifinále. - Následující den deník píše „Stolní tenisté Liaz postoupili do finále krajského poháru - O prvenství se Jablonečtí střetnou s vítězem semifinálového klání Raspenava - Nový Bor.“

TURISTIKA

NEDĚLE 7.1. - Klub českých turistů, oddíl základní turistiky TJ Tatran Jablonec pořádá vycházku se zaměřením zima v okolí Polubného. Turisté pojednou vlakem do Kořenova, dále pěšky odkráčejí osm kilometrů směrem Dolní Polubný, Pustiny a Desná.

Vytvořeno 15.7.2005 13:44:02 | přečteno 3377x | Petr Vitvar