Sport

Sportovní akce v dubnu 2001. Události z jednotlivých diciplín.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

ATLETIKA

VÍKEND 14.-15.4. - Přes tři stovky startujících atletických nadějí všech žákovských kategorií zaplnilo při tradičním velikonočním mítinku halu na Střelnici. Z našich se vedlo nejlépe mladým atletům Liaz jablonec, kteří získali osm zlatých.

PONDĚLÍ 16.4. - Efektivně využili finanční podpory města atleti Liaz Jablonec. Zakoupili wapp, kterým čistí postupně tartanovou dráhu. Na Mistrovství ČR v atletice, které se koná v Jablonci na přelomu června a července, bude tartan Střelnice jako nový.

ÚTERÝ 17.4. - Komise statistiky při Českém atletickém svazu zveřejnila úspěšnost atletických oddílů ČR podle celostátních tabulek. Jablonec je v hodnocení oddílů pátý, v kategoriích jsou nejúspěšnější ženy a mladší žáci (v obou případech čtvrté místo).

BASKETBAL

ÚTERÝ 3.4. - „Raketový nástup soupeře zaskočil,“ píše dnes Deník Jablonecka na straně 15 k basketbalu. V přímém boji o druhé místo v oblastním přeboru žen rozhodl skvělý nástup hráček Bižuterie, které porazily BK Louny 92:75. Naopak v utkání krajského přeboru dorostenek podlehla Bižuterie Mostu (51:55).

ÚTERÝ 10.4. - TJ Bižuterie, oddíl basketbalu, pořádá nábor děvčat ročník narození 1990 a 1991, a to dnes v bižuterní hale v Podhorské ulici. Šanci přihlásit se mají i starší ročníky, hledá se trenér chlapců.

FOTBAL

STŘEDA 4.4. - Stadión Střelnice od 16.30 hodin dějištěm dalšího kola fotbalové Gambrinus ligy. Hrají FK Jablonec 97 - Ostrava. Výsledek 2:1 (0:0).

ÚTERÝ 10.4. - Fotbalové čtvrtfinále Poháru ČMFS, jehož los byl konečně po dlouhé době k jabloneckým fanouškům příznivý. Po velké sérii zápasů, kdy jablonečtí fotbalisté hráli na půdě soupeře, budou hrát konečně doma a to ještě navíc s velmi atraktivním soupeřem. Čili: FK Jablonec 97 se Slavií Praha. Výsledek 1:1 (0:0), pen. 1:3.

NEDĚLE 15.4. - Stadión Střelnice, Jablonec-Viktoria Žižkov, 24. kolo gambrinus ligy. - „Stálé sněžení, zima v ochozech, rozbředlým sněhem nasátý trávník a fotbalová hrůza na hřišti, tak bych charakterizoval bezbrankovou remízu jabloneckých fotbalistů,“ píše sportovní redaktor ve Světě Jablonecka na osmé straně komentář s titulkem: „Jablonec-Žižkov, fotbalová hrůza!“

SOBOTA 21.4. - FK Jablonec - Blšany, stadión Střelnice, 25. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Výsledek 0:2 (0:1).

JUDO

Dorostenka Judo klubu Liaz Jablonec Monika Urbánková získala začátkem dubna na mistrovství ČR mistrovský titul, když v turnaji nepoznala porážky.

LYŽOVÁNÍ

STŘEDA 18.4. - Lyžařský oddíl běžeckého lyžování Ski klub Jablonec pořádá odpoledne nábor nových talentů, žáků prvních až pátých tříd základních škol. Zájemci mohou přijít na sportovní stadión v Břízkách. - Ski klub Jablonec zhodnotil uplynulou sezónu 2000-2001. Na mistrovstvích České republiky žactva, dorostu a dospělých vybojovali 26 medailí, z toho 9 zlatých, 9 stříbrných a osm bronzových. V celostátní soutěži smíšených družstev dospělých a juniorů obsadil Jablonec třetí místo. Nejúspěšnější závodnicí byla vyhlášena starší žákyně Eliška Hájková, která vyhrála v individuálních závodech tři zlaté a další první místo přidala ze soutěže štafet.

MOTORISMUS

NEDĚLE 22.4. - V Brně na Masarykově okruhu byl zahájen letošní seriál automobilových závodů, který se jede pod názvem Škoda Matador Pick Up Free styl 2001. Jablonecký Karel Patočka, pilot vozu Škoda Felicia, stanul na stupni nejvyšším a získal první vavřínový věnec sezóny.

PLAVÁNÍ

Mezinárodní osmé mistrovství ČR v bazénových soutěžích vodních záchranných služeb Českého červeného kříže se uskutečnilo v Ostravě. Na startu nechyběli jablonečtí záchranáři. Družstvo žen vybojovalo mistrovský titul, muži získali stříbro a bronz ve štafetách.

VOLEJBAL

PÁTEK 13.4. - Nejen sportem „živi“ jsou volejbalisté. Na dnešní večer, navzdory pátečnímu datumu s třináctkou, si naplánovali první reprezentační ples do jabloneckého Výstaviště. K tanci i poslechu zahraje skupina Domestic.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY A KLUBY

SOKOL

VÍKEND 21.-22.4. - Zástupci jednot Sokolské župy Jizerské se o víkendu sejdou v Českém Šumburku na valné hromadě, kde zhodnotí dosavadní desetiletou činnost. V současné době župa Jizerská, k níž spadají organizace působící na Jablonecku, jednadvacet jednot s 2373 členy. Ti se zabývají patnácti sportovními odvětvími, k nejvýkonnějším patří lyžaři a moderní gymnastika. - Valná hromada zvolila nové vedení organizace, ke změně došlo na postu starosty župy i v dalších funkcích. Jablonečtí posty neobsadili.

Vytvořeno 17.8.2005 15:26:00 | přečteno 2203x | Petr Vitvar