Sport

Sportovní akce v červnu 2001. Události z jednotlivých diciplín.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

VÍKEND 2.-3.6. nabízel ze sportů atletiku, baseball, fotbal, házenou, silový trojboj a turistům XXXI. ročník Líšeňských pochodů. I další víkendové pozvánky byly více než pestré. Turisté v neděli 10. června měli na programu čtyřiadvacetikilometrovou vycházku trasou Jablonné - Lví - Luž - Dolné Podluží. Na veřejné cvičení u příležitosti 115. výročí založení TJ Sokol zvali organizátoři z Velkých Hamrů.

STŘEDA 6.6. - Republikové kolo sportovních her mládeže začalo v Kolíně. Předcházelo krajské kolo v Jablonci, které pořádaly z pověření ministerstva školství 2. základní a speciální škola. Další školní akcí bylo okresní kolo fotbalového turnaje MC Donalds Cup ve Mšeně, kde bojovalo 41 základní škol. Zvítězili fotbalisté ZŠ Mozartova a 2. ZŠ v Liberecké ulici. Do třetice zpráva o tom, že žáci ZŠ Žižkův vrch a TJ Liaz zamířili do atletického semifinále. Rozhodlo se tak po souboji ve druhém kole krajského přeboru družstev staršího žactva na tartanu v Liberci.

DNY 7.6.-10.6. - Olympiádu sportovních gymnázií pořádali trenéři Gymnázia a Sportovního gymnázia Dr. Randy. Účastnilo se sto mladých lyžařů a lyžařek ze šesti zemí Evropy. V pátek přijal na radnici starosta Jiří Čeřovský vedoucí výprav.

ÚTERÝ 12.6. - Jablonecká výprava žáků se zúčastnila v polské Jelení Hoře sedmého ročníku Olympiády mládeže Euroregionu Nisa. V šesti sportovních disciplínách změřili síly vedle našich a polských soutěžících i děti z Německa, z Bautzenu a Heidelbergu.

STŘEDA 13.6. - Ustavující valná hromada ČSTV Libereckého kraje zvolila devatenáctičlennou radu složenou ze zástupců okresních svazů a okresních organizací. Jablonečtí získali tři posty. Václav Poláček, předseda okresního svazu ČSTV a Petr Skalický, předseda okresního svazu klasického lyžování, byli zvoleni do funkcí místopředsedů. Jaroslav Řehák z Držkova se stal členem revizní komise.

PÁTEK 22.6. - Jubilejní 20. ročník pochodu po rozhlednách Jablonecka byl poprvé mezinárodní. Pořádal Klub českých turistů TJ Tatran Jablonec. Start a cíl byl u školy v Sokolí ulici, kde účastníci vedle diplomu obdrželi také odznak a příležitostné razítko.

TĚLOVÝCHOVNÉ JEDNOTY A KLUBY

ATLETIKA

PONDĚLÍ 4.6. - Markéta Hajdu vytvořila nový český rekord v kladivu výkonem 65,91 metrů a splnila tím limit na mistrovství světa.

ÚTERÝ 21.6. - Na Střelnici začaly atletické úterky. Dnes zájem o běh na 300 m.

BIATLON

ÚTERÝ 19.6. - Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech pořádal v areálu v Břízkách klub SKP Jablonex. Závod, který byl vypsán pro reprezentanty ČR i pro juniory, veterány a příchozí, se těšil velkému zájmu. Mistrovský titul vybojovali Holubec a Doskočilová, v kategorii smíšených dvojic zvítězili Garabík a Česneková.

FOTBAL

STŘEDA 6.6. - Pro sportovní obec bylo určitě zásadní střídání stráží na postu trenéra prvoligových fotbalistů, kde Hřebíka nahradil Palička. Či palička uhodila na hřebík? Vlastimil Palička je během posledních ligových sezón sedmým trenérem klubu Jablonec (Kotrba, Dočkal, Bielik, Klucký, Dejmal, Hřebík). Ještě v úterý druholigový úspěšný trenér Ratíškovic koučoval „svůj“ tým k poslednímu utkání sezóny, aby dnes spolu se svým asistentem Janem Fialou vedl první trénink v prvoligovém Jablonci. Od 9. června měli fotbalisté dovolenou a na Střelnici se sešli opět za čtrnáct dní.

STŘEDA 13.6. - Fotbalisté FK 97 zvítězili ve finále okresního poháru Goja Cup 2001, když v Břízkách porazili domácí celek Elitex 4:0.

SOBOTA 16.6. - Vedení fotbalového klubu zvýšilo ceny permanentek i vstupného.

ČTVRTEK 28.6. - Byl zvolen výkonný výbor krajského fotbalového svazu. Na postech nejvyšších a v jednotlivých komisích nechybí i zástupci Jablonce.

JUDO

SOBOTA 9.6. - Judisté se zúčastnili řady mezinárodních turnajů, ze kterých přivezli množství medailí, včetně těch nejcennějších. Nejlépe dopadla pro Jablonec soutěž Velká cena Jihlavy. Z různých kategorií přivezli zlato Jan Brůžek, Eva Koubková, Tereza Hořejší a Monika Urbánková. Poslední jmenovaná byla úspěšná i v dalších závodech.

KULEČNÍK

STŘEDA 20.6. - Janis Ziogas, mladý kulečníkář TJ Bižuterie, na mistrovství ČR porazil ve volné hře úřadujícího mistra Evropy, ústeckého Tautermana.

LYŽOVÁNÍ

ČTVRTEK 14.6. - Vedení Ski klubu svolalo na podvečer valnou hromadu, která zhodnotila uplynulou sezónu. Snahou je udržet vysokou úroveň klasického lyžování.

TENIS

SOBOTA 2.6. - Mezinárodní tenisový turnaj Czech Future Tournament 2001 měl dnes na programu finále čtyřhry. Turnaj byl dotován 10 0000 dolary, z pověření Českého tenisového svazu pořádal na kurtech v Proseči ČLTK Bižuterie

TRIATLON

STŘEDA 20.6. - Petr Jandera a Romana Gaalová se stali vítězi hlavních kategorií Jabloneckého triatlonu, který pořádala TJ Bižuterie.

VÍKEND 26.-27.6. - Štěpán Chroustovský přivezl bronz z mistrovství Evropy v triatlonu, které se konalo v Karlových Varech.

Vytvořeno 18.8.2005 13:10:35 | přečteno 2294x | Petr Vitvar