Sport

Jablonecký sport v březnu 2001.

SPORTOVNÍ DĚNÍ VE MĚSTĚ

ČTVRTEK 29.3. - Sportovec Jablonecka 2000 - anketa Deníku Jablonecka, kam svůj hlas poslalo 1 918 čtenářů a rozhodlo o pořadí. Nejlepším sportovcem byl korunován kladivář Vladimír Maška, atletika, Liaz Jablonec. Druhý je výškař Jan Janků, atletika, Liaz Jablonec. Místo třetí získal brankář Tomáš Lovasik, fotbal, FK Jablonec. V kolektivech byly tradičně úspěšné atletky TJ Liaz, které pokořily prvoligový FK Jablonec 97. Překvapením bylo bronzové místo pro hokejový tým Vlci. Hlavní hvězdou vyhlášení pátého ročníku Sportovec Jablonecka 2000, který proběhl v dnešní podvečer na Městském zimním stadionu v Jablonci, byl stříbrný olympionik Rudolf Kraj.

ATLETIKA

První letošní atletický závod pod širým nebem v ČR absolvovali borci trenéra Milana Matouška v Pardubicích, kde se konaly závody v hodu břemenem. Vladimír Maška - nový světový rekord 25,04 m, čímž svůj vlastní překonal o 82 cm. Jak kvalitní je to výkon, lze usoudit při porovnání s americkým mistrovstvím v této disciplíně, kde vítěz McEwen hodil 22,67 m, a to ještě hází Američané břemenem takřka o dvacet deka lehčím. Naše Markéta Hajdu pak vyhrála výkonem 17,51 m, čímž o centimetr zlepšila svůj český rekord. Břemeno žen váží 10 kg, mužů 16 kg.

STŘEDA 7.3. - Dnes odletěla do Lisabonu na halové mistrovství světa v atletice výprava české reprezentace. Je v ní zastoupen i odchovanec atletiky Liaz, současný nejlepší český koulař Miroslav Menc s osobním trenérem Jaroslavem Friedrichem.

PONDĚLÍ 12.3. - Přesto že uplynul teprve měsíc od schválení letošního rozpočtu města Jablonce, kde se měly promítnout i požadavky tělovýchovných jednot, TJ Liaz žádá o půjčku 1,5 milionu korun s tím, že hrozí odpojení elektřiny a dalších médií a pak asi i uzavření sportovního areálu. Jednota po diskusích požadovanou částku formou půjčky dostala. Deník Jablonecka dnes k tomu na straně 1 pod nadpisem „Liaz si opět vyškemral půjčku“ kritizuje bezkoncepčnost. Převod areálu Střelnice už trvá čtvrtý rok. Půjčku schválili zastupitelé na zasedání 1.3. se splatností do 30. června letošního roku s tím, že pokud bude TJ Liaz přidělen finanční příspěvek od města, pak bude zaúčtován proti poskytnuté půjčce. Rozdíl musí jednota vrátit nejpozději do konce června.

PONDĚLÍ 19.3. - Deník Jablonecka na straně 19 pod titulkem „Mládí ze Žižkova vrchu a Turnova nejlepší na přeborech“ s dodatkem „Dva tituly v hale na Střelnici získaly naděje atletiky Jílková, Nožička, Tučka a Malec.“ O čtyři dny později další chvála: „Kateřina Hornová skončila ve skoku vysokém 155 cm a vytvořila si nový osobní rekord.“ V mladším žactvu nemají atleti ze Základní školy na Žižkově vrchu konkurenci.

ČTVRTEK 29.3. - Pohár mládeže středních škol, 3.kolo, pořádá TJ Liaz.

BASKETBAL

ÚTERÝ 6.3. - Deník Jablonecka na straně 20 „Basketbalistky úspěšné aneb Krajský přebor: Obě družstva Baníku Most Bižuterií poražena.“

BOBY

SOBOTA 24.3. - Deník Jablonecka, strana 18: Čeští bobisté trávili šest týdnů za mořem v Americe. Dvojice Pavel Pušár a Jan Kobián jezdila v olympijském tobogánu.

FOTBAL

NEDĚLE 11.3. - První jarní utkání jabloneckých prvoligových fotbalistů s týmem Teplic dnes od 14.30 hodin na stadionu Střelnice. Jablonec vyhrál, 1:0.

STŘEDA 28.3. - Týdeník Svět Jablonecka na straně 8 „Hřebík prodloužil, Dočkal zapojen, Šrejma do Mšena aneb Na jablonecké Střelnici otočili kormidlem.“ Kam? K jinému pojetí fotbalu a jak autor článku Jaroslav Hrabák říká: „Muži na Střelnici se tak trochu začínají dívat na fotbal normálně.“ Co se pod titulkem skrývá za informace? Zůstává trenér Jaroslav Hřebík, nově angažován je Jaroslav Dočkal, který by měl hodně pomoci mládeži. Docela v tichosti a bez velkého humbuku vyrostl ve Mšeně fantastický areál s travnatými plochami a jablonečtí mládežníci si tam vybudovali skvělé zázemí. Do Mšena směřuje fotbalový klub ještě další záměry, a tak mnohé překvapilo, mnohé nepřekvapilo, že klub jmenoval správcem mšenského areálu dlouholetého fotbalového harcovníka Luboše Šrejmu čili šéfa, který rozumí hřištím nejen coby stavař.

PÁTEK 30.3. - Valná hromada okresního fotbalového svazu se sešla dnes v restauraci Petřín. I okresní fotbal stojí - vlivem vzniku staronového Libereckého kraje - před reorganizací. Valná hromada proto zvolila delegáty, kteří budou na ustavující konferenci nového kraje kandidovat do funkcí.

HOKEJ

STŘEDA 7.3. - Druhé utkání baráže o postup do II. ligy sehráli dnes jablonečtí lední hokejisté na domácím stadionu. Vlci hostí Klatovské, ti měli velké ambice na postup.

KAŽDOU STŘEDU od 16.30 do 18.00 hodin a v sobotu i v neděli mezi 14.00-15.45 je na zimním stadionu v Jablonci bruslení pro veřejnost. Ve vstupném 20,- Kč je zahrnuta i úschovna.

PÁTEK 16.3. - Deník Jablonecka na straně 19 pod titulkem „Vlci kousali po celé utkání“ informuje o hokejovém utkání v Neratovicích. Neratovice-HC Vlci 4:2.

SOBOTA 17.3. - V Deníku Jablonecka vychází naposledy kupón čtenářské ankety o nejlepší sportovce za rok 2000. Vyhlášení pěti kategorií sportovců, kteří nasbírali nejvíce čtenářských hlasů, je naplánováno na 28. března na Městském zimním stadionu v Jablonci. Hostem večera by měl být stříbrný boxer z olympiády v Sydney Richard Kraj.

PONDĚLÍ 19.3. - Deník Jablonecka na straně 19: Zimní stadion prodělal zatěžkávací zkoušku, HC Vlci - Český Krumlov. Dramatický duel skončil vítězstvím Vlků - 6:4.

STŘEDA 21.3. - První porážku na domácím ledě utrpěli jablonečtí Vlci v šestém kole baráže o druhou ligu, ve kterém podlehli Chrudimi 2:4.

SOBOTA 24.3. - Liga žáků v ledním hokeji.

SOBOTA 31.3. - Hokejový oddíl Vlků se utkal dnes v Jablonci na jedné z nejdůležitějších baráží o druhou ligu s protivníkem z Neratovic. Atmosféra prý byla báječná a nálada fanoušků převažovala prvoligová fotbalová utkání. Zimní hala žila, pískala, radovala se a povzbuzováním bezesporu přispěla k vítězství. Korunované poté výsledkem v Krumlově, znamená pro hokejové Vlky postup. - Krátkou oddechovou přestávku měli Vlci na závěr vítězné sezóny, tu další zahájí přípravou od 3. května. Prezident HC Vlci Jablonec Petr Cinibulk prorokuje změny v obměně hráčského i realizačního týmu. Protože jablonečtí Vlci jsou amatérským celkem a nechystá se ani žádná poloprofesionalizace, hodlá klub o příspěvek do rozpočtu požádat vedle sponzorů i město, které v minulosti ve stejné situaci pomohlo i prvoligovému fotbalu. - Připomeňme, že před dvěma roky po schválení zastupiteli zřídilo město obchodní společnost Sport Jablonec, s.r.o., se základním jměním 200 tisíc korun a smlouvu o spolupráci mezi městem a hokejovým klubem. Ony dva roky stačily klubu k vybudování areálu a postupu do vyšší soutěže. V nejbližších dnech bude společnost zapsaná do obchodního rejstříku.

LYŽOVÁNÍ

ÚTERÝ 6.3. - Druhá část lyžařského mistrovství ČR dorostu se uskutečnila ve Vrchlabí. V závodě starších dorostenek na 10 km zvítězila Kateřina Smutná ze Ski klubu Jablonec. DJ na straně 20 „Dorostenka Smutná zvítězila na desítce. MČR dorostu: Zlato dívek z Janova, stříbro Jabloneckých.“ Pod titulkem „Berndt, Ducháčková a Čeřovský mistry“ je ke sjezdovému lyžování medailová žeň mladých lyžařů na svazích Špičáku.

ČTVRTEK 15.3. - Ski klub ve spolupráci s městským úřadem a v rámci projektu Jablonec 2001 připravil na dnešek lyžařský přebor pro žáky jabloneckých škol pod názvem Den lyžaře na bruslích. Organizátoři pro nedostatek sněhu museli vzít za vděk ledu zimního stadiónu. Zúčastnilo se 214 závodníků. Nejpočetněji byla zastoupena Základní škola ve Floriánově ulici, ZŠ Arbesova, Šumava, Pasířská a Základní katolická škola.

STŘELBA

SOBOTA 10.3. - Deník Jablonecka, strana 15: Josef Karel ze SSK Loyd Geosa a Polka Sylvia Bogadská se stali celkovými vítězi 11. ročníku mezinárodní střelecké Euro ligy ve střelbě ze vzduchové pušky. Akce se poprvé v historii uskutečnila v Jablonci, a to ve sportovní hale ISŠ bižuterní. Psáno pod titulkem Karel celkovým vítězem aneb Střelecká Auro liga: V kategorii žen kralovala Polka Sylvie Bogadská.

VOLEJBAL

ÚTERÝ 6.3. - Deník Jablonecka na straně 20 „Muži v semilském pekle zabodovali aneb Volejbal: V národní lize Šáchovi svěřenci atmosféře nepodlehli.

STŘEDA 14.3. - DJ/strana 18 - Těžké dvojutkání sehrály dorostenky v národní volejbalové lize na domácí palubovce, kde hostily třetí tým tabulky Náchod. Svěřenkyně trenéra Josefa Kukuly porazily soupeřky 3:2, druhý zápas vyhrál Náchod 3:0.

SOBOTA 24.3. - Národní liga mužů, 18. kolo, Bižuterie-Pelhřimov, sokolovna.

TURISTIKA

NEDĚLE 25.3. - Klub českých turistů, oddíl základní turistiky TJ Tatran Jablonec pořádá vycházku za jarním sluníčkem na Jizerku. Patnáct kiláčků pěšky z Kořenova.

Vytvořeno 16.8.2005 8:29:45 | přečteno 2740x | Petr Vitvar
load