První únor přinese změnu dopravce MHD

, autor: archiv MMJN

Od prvního února nahradí současného dopravce Umbrela Coach & Buses, s. r. o., dopravní společnost ČSAD Slaný, s. r. o., na základě uskutečněného výběrového řízení. Smlouva je uzavřena na pět let od 1. 2. 2023 do 31. 1. 2028.

Na linkách MHD ČSAD Slaný, s. r. o., nasadí zcela nová, ekologicky šetrná hybridní vozidla s kombinovaným pohonem nafta/elektřina od výrobců Mercedes Benz (23 autobusů v délce 12 metrů) a Rošero (čtyři minibusy v délce osm metrů).

Autobusy nabídnou cestujícím maximální komfort. Kromě stávajícího vybavení (informační systémy, hlásič zastávek, klimatizace, bezplatné WI-FI připojení) je výbava vozidla rozšířena o informační panel na levém boku autobusu označující číslo dané linky. Uvnitř vozidla je vnitřní dvouřádkový panel nahrazen LCD monitorem, který bude zobrazovat trasu konkrétní linky a další potřebné informace. Vnitřní výbavu nově ještě doplňují USB zásuvky na dobití mobilních telefonů a automatický zásobník na desinfekci, který je umístěn v přední části autobusů.

Nová dopravní společnost bude provoz městské hromadné dopravy zajišťovat dle současných jízdních řádů a k odbavení cestujících používat stávající odbavovací systémy. Způsob platby jízdného zůstává taktéž zachován. Umožněna je platba v hotovosti, bankovní kartou nebo kartou OPUSCARD ve variantě jednotlivého a časového jízdného a prostřednictvím mobilní aplikace IDOLKA.

Přes zvyšující se náklady spojené se zabezpečením veřejné dopravy zůstává cena jízdného beze změny (výše jednotlivého základního jízdného se neupravovala již 10 let). Zachována je i veškerá bezplatná přeprava (například držitelé průkazu ZTP, ZTP/P, děti do 6 let věku, senioři nad 70 let). I když výměna dopravní společnosti nepřináší další výrazné změny v systému městské hromadné dopravy na Jablonecku, je třeba si kriticky přiznat, že zpočátku nemusí být vše zcela ideální a možné drobné problémy mohou nastat. Proto vám, vážení cestující, předem děkuji za určitou míru tolerance v prvních dnech provozu s novou dopravní společností. Na závěr mi dovolte poděkovat společnosti Umbrella Coach & Buses, s. r. o., za zajištění dopravní obslužnosti v našem regionu v uplynulých dvou letech a nastupujícímu dopravci ČSAD Slaný popřát úspěšný start, co nejméně problémů a mnoho spokojených cestujících.

Luboš Wejnar, ředitel Jablonecké dopravní

Předprodejní a informační kancelář se vrací do budovy na autobusovém nádraží

Od 1. 2. 2023 Jablonecká dopravní, a. s., rozšiřuje své služby. Nově bude pro dopravní společnosti zajišťovat předprodejní a informační kancelář na autobusovém nádraží.

Provozní doba kanceláře veřejné dopravy:

pondělí–pátek 7.00–12.30 a 13.00–19.00 hodin
sobota: 7.00–13.00 hodin
neděle: 13.00–19.00 hodin

Telefonní číslo do kanceláře: 737 099 111

Kancelář veřejné dopravy bude zajišťovat tyto činnosti:

 • Přijímání žádostí na zhotovení OPUSCARD
 • Vyřizování reklamací OPUSCARD
 • Prodej anonymních OPUSCARD
 • Prodej pouzder na OPUSCARD
 • Nabití elektronické peněženky a časového jízdného na OPUSCARD
 • Prodej jízdních řádů MHD a regionální dopravy
 • Prodej a ověřování žákovských průkazů (zlevněné jízdné)
 • Prodej jízdenek a místenek na dálkové vnitrostátní a zahraniční autobusové linky
 • Podávání informací o linkách MHD, regionální a dálkové dopravy

V úterý 31. 1. 2023 bude předprodej v budově Eurocentra z důvodů stěhování na autobusové nádraží otevřen pouze do 16.00 hodin.

Platební karty se v autobusech osvědčily

Výše plateb jízdného bezkontaktní bankovní kartou v autobusech MHD překročí v tomto roce 1 mil Kč.

Prvního února 2023 to budou přesně dva roky, kdy byla díky novým odbavovacím systémům ve vozidlech MHD umožněna platba jednotlivého jízdného prostřednictvím bezkontaktní bankovní karty. O tom, že tento moderní platební prostředek je stále více využíván svědčí krátká statistika výše měsíčních tržeb prostřednictvím tohoto platebního média:

 • únor 2021: 10 104 Kč
 • únor 2022: 58 268 Kč
 • prosinec 2022: 95 310 Kč

Nové kontakty platné od 1. 2. 2023

 • ČSAD Slaný, s. r. o. – infolinka k aktuálnímu provozu MHD, ztráty a nálezy: 725 282 796
 • Jablonecká dopravní, a. s. – předprodejní a informační kancelář veřejné dopravy umístěná od února opět v přízemí budovy na autobusovém nádraží: 737 099 111

Autobusy ČSAD Slaný

, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (1)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (2)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (3)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (5)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (6)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Mercedes Benz Connecto Hybrid (7)

 
, autor: Jablonecká dopravní a. s.

Autobus Rošero

 
 
Vytvořeno 30.1.2023 13:49:31 | přečteno 516x | Petr Vitvar
Štítky: doprava a komunikace , mhd
 
load