Rádelský mlýn zprůjezdní v prosinci

, autor: Zbyněk Prokopič

V prosinci letošního roku po více jak roce skončí uzavírka Rádelského mlýna, která komplikovala řidičům cestu mezi Libercem, Jabloncem a Hodkovicemi nad Mohelkou a na které se zejména Jablonečtí museli obrnit trpělivostí, neboť je na cestě do Turnova čekaly objížďky.

V souvislosti s rekonstrukcí mimoúrovňové křižovatky státních silnic I/35 a I/65 u Rádelského mlýna byl 29. března úplně uzavřen tento dopravní uzel. „Práce probíhají podle plánu a zprovoznění stavby je plánováno skutečně na prosinec letošního roku,“ říká Nina Ledvinová, tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Do té doby budou stále k dispozici tři objízdné trasy.

V příštím roce budou řidiči již MÚK Rádelský mlýn projíždět bez omezení, ale práce na dokončení celé stavby budou ještě probíhat. Stavbaři dokončí dílo do 07/2022.

„V současné době probíhají práce na mostě Liberec – Jablonec nad Nisou – demontáž podskružení mostu a odvoz materiálu, práce na izolacích a římsách mostu. Dále probíhají práce na opěrných zdech podél hlavní trasy a na pokládce konstrukčních a živičných vrstev hlavní trasy od Turnova (Prahy) na Liberec,“ líčí aktuální dění na mimoúrovňové křižovatce Ledvinová.

Zhotovitel stavby, jímž je sdružení firem Eurovia CS, SaM a Integra stavby, původně žádal o celkovou uzavírku silnice I/65 do 2. července 2022. Silniční správní úřad se rozhodl povolit ji do 30. listopadu 2021. Pokud jde o dobu trvání celkového uzavření křižovatky, došel Krajský úřad Libereckého kraje k závěru, že při efektivním využití pracovní doby ve spojení s důslednou koordinací jednotlivých fází výstavby lze termín uzavírky zkrátit. (end)

Vytvořeno 30.9.2021 13:16:30 | přečteno 1380x | Petr Vitvar
load