O kompostéry byl velký zájem

, autor: Jiří Endler
Město Jablonec nad Nisou dlouhodobě podporuje domácí kompostování. Je to totiž nejlepší způsob, jak předcházet vzniku odpadu a snížit jeho množství v černých popelnicích.

Každý, kdo bydlí v rodinném domě nebo má zahradu, může bioodpad jednoduše zpracovat. Rostlinné zbytky z přípravy jídel, zbytky z pěstování rostlin na zahradě, větve, listí, posečená tráva atd. – to vše můžeme využít na výrobu kvalitního kompostu. Ten používáme při pěstování rostlin jako přírodní hnojivo, které vrací do půdy výživu a organickou hmotu.

„Po úspěšné realizaci projektu Kompostéry pro občany města, který proběhl v roce 2018, se město rozhodlo tuto akci zopakovat. O kompostéry byl opět velký zájem. Žadatelům, kteří splnili podmínky projektu, byly kompostéry přidělovány bezplatně. Do konce roku 2026 bude kompostér v majetku statutárního města, po tomto datu přejde do osobního vlastnictví žadatelů,“ říká Milan Kouřil, náměstek primátora. Rádi bychom touto cestou poděkovali společnosti Rýnovická energetická, s. r. o., která městu poskytla velmi příjemné zázemí pro vydávání kompostérů. (end/bš)

Projekt Pořízení dalších kompostérů pro občany města Jablonec nad Nisou je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Další informace

Přidělování kompostérů

, autor: Jiří Endler

O kompostér byl velký zájem

 
, autor: Jiří Endler

Kompostéry pro občany

 
, autor: Jiří Endler

Skládání kompostérů

 
, autor: Jiří Endler

Kompostéry byly vydávány v areálu spol. Rýnovická energetická, s.r.o.

 
, autor: Jiří Endler

Vydávání kompostérů

 
 
Vytvořeno 1.9.2021 10:48:13 | přečteno 405x | Petr Vitvar
Štítky: životní prostředí
 
load