Dobré ráno, ještě lepší den!

, autor: Městská knihovna Jablonec nad Nisou

Městská knihovna v Jablonci nad Nisou vyhlašuje 13. ročník amatérské fotografické soutěže na téma: Dobré ráno, ještě lepší den! Fotografie mohou autoři zasílat od 1. března do 21. května 2021.

Dana Foltýnová z Městské knihovny Jablonec je hlavní pořadatelka letošního ročníku fotografické soutěže. „Poprvé pořádáme soutěž sami bez sponzorů a tradičních garantů, kterými v minulosti byly fotoklub Balvan a firma Laccer. Rozhodli jsme se jít vlastní cestou, i když víme, že to může přinést různá úskalí,“ říká Dana Foltýnová.

Soutěž není omezena věkovou hranicí, soutěžící budou pouze rozděleni do dvou věkových kategorií do 16 let a nad 16 let. „Snímky nominované do soutěže musí být aktuální a nesmí být starší než jeden rok. Každý účastník může nominovat pouze práce vyhovující tématu Dobré ráno, ještě lepší den! Přihlásit smí nanejvýše tři snímky. Ukáže-li se, že se soutěžící přihlásil pod více identitami, bude ze soutěže vyloučen.

Během června odborná porota snímky vyhodnotí a zveřejní výherce obou kategorií. O letních prázdninách pak bude u nás v knihovně v prostoru schodiště instalována výstava 19 nejlepších fotografií,“ upozorňuje Foltýnová.

Snímky s názvem a podepsanou přihlášku lze posílat ve formátu JPG v elektronické podobě, nejjednodušeji e-mailem na adresu soutez@knihovna.mestojablonec.cz, při větším objemu dat (nad 5 MB) přes službu uschovna.cz (e-mail příjemce soutez@knihovna.mestojablonec.cz) nebo osobně na CD, DVD či USB zařízení. Minimální požadovaná velikost fotografií je 1 600 x 1 200 pixelů, platí zásada „čím větší, tím lepší“. Soutěžní práce zasílejte od 1. 3. 2021 do pátku 21. 5. 2021 včetně. Na příspěvky doručené po tomto termínu nebude brán zřetel. Spolu se snímky zašlete vyplněnou a podepsanou přihlášku. Bez ní nebude účast v soutěži možná.

Vytvořeno 1.3.2021 7:36:54 | přečteno 291x | Petr Vitvar
Štítky: kultura