Ohlédnutí za sezonou atletů TJ Liaz

, autor: archiv JM

Loňská atletická sezona měla velmi zvláštní podobu vzhledem k celkové situaci způsobené pandemií Covid-19, i tak přinesla několik zajímavých výkonů a výsledků členů Atletického oddílu (AO) TJ Liaz.

Halová sezona roku 2020 byla zahájena první halovou středou 8. ledna a pokračovala dle schválené termínové listiny. „V jablonecké hale proběhlo celkem 22 závodů za účasti 5 141 závodníků, kteří absolvovali přes deset tisíc startů. Podmínky k závodění využila řada závodníků z celé republiky,“ říká předseda AO Liaz Jablonec Dušan Molitoris.

Nejkvalitnější akcí loňského roku byl 48. ročník Jablonecké haly, na které startovala celá řada závodníků z Evropy a českých reprezentantů. „Sezona byla zakončena 7. března, kdy se ještě konalo mistrovství České republiky veteránů. Další připravovaná akce, kterou měla být Velikonoční hala mládeže, byla na základě usnesení vlády zrušena,“ lituje předčasného konce halové sezony Molitoris.

Paradoxní je, že i přes jistá omezení patřila halová sezona z pohledu úspěšnosti atletů Liaz Jablonec mezi nejúspěšnější za posledních pět let. „Na MČR získali celkem 18 medailí, z toho sedm zlatých, pět stříbrných a šest bronzových medailí. Finálové umístění vybojovalo 31 závodníků. V krajských soutěžích získalo titul přeborníka Libereckého kraje 49 závodníků,“ provádí výčet úspěchů předseda.

Po skončení halové sezony byla nařízením vlády příprava na letní sezonu velmi omezena a to trvalo prakticky do konce května, kdy bylo možné začít normálně sportovat a závodit. Veškeré akce naplánované v květnu byly přesunuty do dalších měsíců. „V prvních červnových dnech jsme mohli zahájit letní sezonu. V Jablonci to znamenalo uspořádat 18 akcí za účasti 2 745 závodníků, kteří absolvovali 4 578 startů. Největší akcí bylo uspořádání MČR mužů a žen do 22 let, kde bylo na startu přes 400 závodníků,“ provádí výčet závodů konaných v Jablonci Molitoris. Sezona byla zakončena MČR dorosteneckých družstev 3. října v Kolíně, na kterém družstvo starších žákyň vybojovalo stříbrnou medaili.

V letní sezoně se podařilo vybojovat atletům Liaz celkem 17 medailí z MČR, z toho čtyři zlaté, sedm stříbrných a šest bronzových medailí. Do finálových bojů zasáhlo 39 závodníků. Na krajských přeborech to bylo vybojování 51 titulů krajských přeborníků. V soutěžích družstev skončily prvoligové týmy mužů a žen na třetím místě. V mládežnických kategoriích si účast na MČR družstev vybojovalo pět družstev, nejúspěšnější bylo družstvo starších žákyň, které skončilo druhé. Dorostenecká družstva skončila s minimální ztrátou na medaile čtvrtá. Nejmladší žáci vybojovali bronz. „V roce 2020 dosáhli atleti historických úspěchů. Šestkrát překonali české rekordy v kategoriích žen, dorostenek, juniorek a dorostenců. Dalším úspěchem je zisk dvou stříbrných medailí na MČR v přespolním běhu. Po tomto krátkém hodnocení lze konstatovat, že atleti Liaz Jablonec se zařadili opět mezi nejlepší mládežnické oddíly v republice,“ raduje se předseda.

Po skončení letní sezony nastalo další omezení přípravy, která mohla po uzavření stadionu a haly pokračovat pouze v lesním areálu. „Museli jsme zrušit mezinárodní halové utkání plánované na 28. listopadu a také Pomerančový mítink mládeže, mezikrajové utkání mladšího žactva a všechny lednové akce včetně mezinárodního mítinku Jablonecká hala 2021. Věříme, že alespoň část halové sezony v letošním roce stihneme,“ doufá v lepší zítřky Dušan Molitoris. (end, dm)

Vytvořeno 1.2.2021 9:36:29 | přečteno 403x | Petr Vitvar
Štítky: sport
 
load