Teplo se v Jablonci nezdražuje

, autor: Jiří Endler

Do nového roku vstupuje Jablonecká energetická s dobrou zprávou pro své odběratele. Navzdory více než tříprocentní inflaci zůstávají ceny tepla v Jablonci stejné jako v právě uplynulém roce 2020.

„Velmi mě těší, že držíme ceny na úrovni roku 2020, a vycházíme-li ze statistiky Teplárenského sdružení ČR, stále jsme pod průměrnou cenou tepla, která přesahuje 600 korun. Např. ve srovnání se sousedním Libercem máme základní ceny dokonce o cca 150 Kč/GJ níže,“ říká ředitel teplárny Boris Pospíšil. Cena s desetiprocentní DPH zahrnuje vedle samotného tepla také nonstop servis, odbornou obsluhu, revize, dálkový monitoring a další služby jako třeba klientský portál pro zobrazení smluv, faktur, záloh aj. Vy, kteří topíte s Jabloneckou energetickou, se tak zkrátka nemusíte o nic starat.

A jaká je cena?

Ceny platné od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 pro odběratele, kteří nemají sjednány individuální cenové podmínky:

  • tarif R1: 599,00 Kč/GJ vč. DPH
  • tarif R2: 584,00 Kč/GJ vč. DPH

Dokončení kogenerací

Jablonecká energetická od revitalizace sítě v letech 2015–16 nepřestala svoje služby zkvalitňovat a rozvíjet. Po letech příprav se letos, tak jak bylo v plánu, podařilo ve spolupráci s firmou ČEZ Energo nainstalovat a zprovoznit kogenerační jednotky ve čtyřech okrscích. Ty budou do systému předávat odpadní teplo, které vzniká při výrobě elektrické energie. „Poslední kogeneraci jsme zprovoznili v prosinci na zdroji v ul. Březová,“ potvrzuje projektový manažer Martin Kočí. Od října a listopadu už jsou plně funkční jednotky v ul. Liberecká, B. Němcové a J. Hory. Veškeré náklady s projektem hradí ČEZ Energo.

„Děkujeme za pochopení a trpělivost všem obyvatelům, kterých se výstavba nových jednotek dotkla a způsobila dočasné nepříjemnosti,“ říká za společnost Jablonecká energetická Boris Pospíšil.

Elektromobily ve službách energetiky

Pracovníci Jablonecké energetické při cestách po městě nově využívají dva elektromobily zn. Škoda Citigo, na jejichž pořízení získala společnost 40% dotaci ze Státního fondu životního prostředí. (mh)

Vytvořeno 5.1.2021 8:23:55 | přečteno 560x | Petr Vitvar
Štítky: teplárenství
 
load