Přes zimu pojedeme ve čtyřech pruzích

, autor: Graphis

Od 21. prosince se provoz na staveništi křižovatky Rádelský mlýn dočasně vrátí do čtyř jízdních pruhů. V polovině listopadu začalo ŘSD s pokládkou živičných vrstev a 20. prosince by měl být uveden do provozu nový jízdní pás ve směru Liberec–Turnov.

„Stavbaři na staveništi křižovatky Rádelský mlýn mezi Libercem a Turnovem od 16. listopadu asfaltují nový jízdní pás od Liberce. Hotovo má být do 20. prosince, kdy začne zimní přestávka a provoz se vrátí dočasně do čtyř pruhů,“ píše se ve zprávě o průběhu stavby, kterou zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic. Už hotová první část mostovky odvede dopravu ve směru z Liberce na Jablonec nad Nisou. Dokončená je také poslední opěrná zeď ve směru na Turnov, díky které je připraven jízdní pás k pokládce povrchů.

Od 21. prosince by se měl provoz na frekventované křižovatce vrátit zpět do dvou jízdních pruhů v obou směrech. Stavební práce začnou znovu od 14. února příštího roku. Do té doby, pokud budou vhodné klimatické podmínky, budou stavbaři pracovat na větvích křižovatky, a to zvláště ve směru na Rychnov. Sjezd na Jablonec na silnici I/65 bude i nadále uzavřený. Liberecký kraj rozhodl o omezení neoficiálních objízdných tras, která platí od 18. listopadu. Řidiči tak nesmí vjíždět na silnici III. třídy mezi Radoňovicemi a Pelíkovicemi, silnice z Jeřmanic do Milířů je nově jednosměrná.

Přestavba křižovatky Rádelský mlýn, která vznikla v 70. letech minulého století, začala v březnu, hotovo má být do konce příštího roku, předpokládané náklady jsou vyčíslené na 401 milionů korun. Hlavním cílem přestavby je zvýšit bezpečnost a odbourat úrovňové křížení, jež bylo příčinou dopravních nehod. Z nynější dvouúrovňové se stane třípatrová mimoúrovňová křižovatka.

(red)

Vytvořeno 2.12.2020 10:14:27 | přečteno 538x | Petr Vitvar
load