Webovky pro turisty v novém kabátě

, autor: JKIC

Turistický web Jablonce nad Nisou má v roce 2020 novou podobu. Návštěvníci ho najdou na adrese www.jablonec.com. Oproti původním stránkám je nový web přehlednější, hlavně při prohlížení z mobilního telefonu.

S novým rokem prošly proměnou internetové stránky, které představují turistům Jablonec nad Nisou a nabízejí praktické informace, jež by se jim při cestě na sever mohly hodit. Impulsem pro změnu bylo schválení dotace z Evropské unie.

Získané finanční prostředky umožnily zcela zásadně změnit podobu. „Nový web je inspirativní, intuitivní a hlavně přívětivější i k uživatelům mobilních telefonů. Původní stav už neodpovídal současným nárokům a jsme velmi rádi, že jsme se s pomocí dotace mohli vydat novým směrem. Doména www.jablonec.com funguje více jak deset let a prakticky až do loňska neprošla po vizuální stránce zásadnější obměnou. Postupně chceme rozšiřovat naši současnou fotodatabázi, přidávat informace, po kterých je poptávka. Hlavně však ukázat Jablonec nad Nisou jako místo obklopené horami, s neopakovatelnou atmosférou, zajímavou architekturou a nepřebernou nabídkou bižuterních pokladů,“ popisuje Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra.

„Věříme, že naše město má co nabídnout a s potěšením sledujeme stále se zlepšující úroveň služeb, ať už jsou to penziony, kavárny nebo skiareály. Samozřejmě je stále co zlepšovat a trápí nás např. parkování pro běžkaře v zimním období. Nicméně je potřeba s informacemi pracovat a internet je skvělým pomocníkem pro plánování dovolené,“ dodává Vobořil.

Webové stránky mají sloužit především turistům a jsou k dispozici kromě češtiny také v angličtině, němčině a polštině.

(rsch)

Webové stránky byly rekonstruovány v rámci projektu „Polsko-česká propagace měst Jelení Hora a Jablonec nad Nisou – Etapa II“. Projekt je financovaný z programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Česká republika–Polsko z Evropského fondu pro regionální rozvoj, prostřednictvím Euroregionu Nisa. Na webových stránkách byly použité fotografie pořízené z dotace od Libereckého kraje.

Vytvořeno 31.1.2020 12:37:59 | přečteno 867x | Petr Vitvar
Štítky: turistika
 
load