Manželství může být záchrannou sítí

, autor: www.tydenmanzelstvi.cz

Národní týden manželství se v letošním roce uskuteční v týdnu od 10. do 16. února 2020, jeho mottem je Manželství v síti a záštitu nad ním převzala senátorka Šárka Jelínková. Také Jablonec se k celorepublikové iniciativě na podporu rodin opět připojí, a to tradičními akcemi. Nejvíce jich nabídne Jablíčko – centrum pro rodinu.

Jablonecký program Týdne manželství naleznete buď na webech jednotlivých organizátorů nebo na městských stránkách v kalendáři akcí. „Kromě Jablíčka další velmi aktivní organizací podporující sounáležitost rodin je Středisko volného času Vikýř, které připravilo na 13. února od 18 hodin u přehrady oblíbené zimní kino nebo např. Svatého Valentýna v Centrálu. Ten se uskuteční ve spolupráci s obchodním centrem dne 14.února od 15 hodin,“ informuje Zdeňka Květová, vedoucí oddělení školství jabloneckého magistrátu.

Rovněž římskokatolická farnost se svojí mší svatou pomodlí za jablonecké rodiny. Bohoslužba proběhne v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí v pátek 14. února od 17 hodin. „Všichni organizátoři se těší na setkání s jabloneckými rodinami a věří, že připravené programy obohatí jejich rodinný život,“ uzavírá Květová. „Manželství pro mě přestavuje pevné předivo vzájemných vztahů v době, kdy vše funguje. Žádný vztah nemůže existovat bez vzájemného spojení, propojení, bez komunikace a vzájemné interakce. Bez přijetí toho druhého takového, jaký je. V době, kdy manželský vztah prochází těžkostmi, je instituce manželství i záchrannou sítí,“ říká senátorka Šárka Jelínková, která nad letošním ročníkem převzala záštitu.

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Kromě ČR se připojila např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko a USA.

(zk)

Další informace

Vytvořeno 31.1.2020 13:00:23 | přečteno 990x | Petr Vitvar
Štítky: společnost
 
load