PIM dostává nábytek a vybavení, v únoru přijde stěhování

, autor: archiv MMJN

V polovině listopadu zahájilo statutární město Jablonec nad Nisou přejímku pavilonu intenzivní péče (PIM) od zhotovitele. Pavilon se staví v areálu jablonecké nemocnice. Budova je stavebně dokončená, nyní se intenzivně pracuje v jejím interiéru. Veřejnosti by se měla otevřít k užívání od března příštího roku.

Pavilon intenzivní medicíny se začal v areálu nemocnice stavět v květnu 2018. Celou stavbu hradí město ze svého rozpočtu a v tuto chvíli je na částce 163 milionů korun, z níž většinu vyplatilo z rozpočtu roku 2019.

Víc jak sedm milionů od kraje

„Od Libereckého kraje jsme získali dotaci ve výši 7,6 milionu korun na částečnou úhradu navazujících projektů, jako jsou zpevněné plochy, technologie vjezdových bran a dva záložní generátory,“ říká náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. „Generátory by měly být na svém místě do konce ledna včetně prozkoušení a budou sloužit jako záložní zdroj elektrické energie pro celou nemocnici v případě výpadku veřejné sítě. Vyjdou zhruba včetně dotace na 10 milionů korun,“ říká náměstek primátora Petr Roubíček.

„K dalším navazujícím projektům patří rekonstrukce vjezdu z ulice Hřbitovní vedle energobloku, rekonstrukce příjezdové komunikace i oprava plotu. Touto branou budou do nemocnice vjíždět pouze zaměstnanci nebo zásobování. Pro veřejnost budou dál sloužit vjezdy z ulice 28. října a z ulice Nemocniční,“ připomíná vedoucí oddělení investiční výstavby Pavel Sluka s tím, že bylo třeba také položit nové kabely mezi novým objektem, záložními generátory elektrické energie a stávajícími pavilony nemocnice. „Pracuje se na sadových úpravách bývalého staveniště, vzniklo tu také několik nových parkovacích míst určených pro zaměstnance nemocnice,“ dodává Sluka.

V červenci spojily nový pavilon s ostatními nemocničními objekty dvě propojovací chodby. „Jedna vede z bývalé urologické ambulance v přízemí nemocnice, druhá vychází od operačních sálů v prvním patře téhož pavilonu,“ říká mluvčí Nemocnice Jablonec Petra Hybnerová.

Naplno od března

„Vše jde podle plánu, kvalita stavby je velmi dobrá, teď se přejímají jednotlivé technologické celky, aby byly v pořádku bez vad a nedodělků,“ pochvaluje si Petr Roubíček. V průběhu ledna se bude ještě nový pavilon vybavovat nábytkem a potřebným zařízením, v období února a března je v plánu stěhování oddělení a pak zahájení ostrého provozu. „Nový pavilon bude určitě znamenat zvýšení komfortu pro pacienty. Zaměstnancům nemocnice pak nabídneme moderní pracoviště,“ podotýká náměstek primátora.

„V pětipodlažní budově bude mít zázemí oddělení ARO s šesti lůžky a jednotka intenzivní péče operačních oborů s dvanácti lůžky. Dále jsou zde prostory pro vedení nemocnice, zasedací místnost a primariáty některých zdravotnických oddělení,“ říká ředitel Nemocnice Jablonec Vít Němeček.

„V chirurgickém pavilonu se tak uvolní prostory, pro které už máme využití. Plánujeme vybudovat emergency, dospávací pokoje a rozšířit porodnici,“ doplňuje ředitel Němeček a dodává, že nový pavilon bude nejen velkou pomocí pro pacienty z Jablonce a jeho spádové oblasti. „Pomůže viditelně i liberecké nemocnici, protože kapacita intenzivních lůžek umožní rychlejší přeložení pacientů například z traumatologie nebo neurocentra liberecké nemocnice k nám,“ připomíná Vít Němeček. (jn)

Stavba pavilonu intenzívní medicíny 10/2019

, autor: archiv MMJN

Pavilon intenzivní medicíny

 
, autor: archiv MMJN

Nový nábytek

 
, autor: archiv MMJN

Rozvody

 
, autor: archiv MMJN

Skříňky

 
, autor: archiv MMJN

Náměstek P. Roubíček a ředitel nemocnice V. Němeček

 
, autor: archiv MMJN

Dlažba před pavilonem

 
, autor: archiv MMJN

Interiér pavilonu

 
, autor: archiv MMJN

Pavilon intenzivní medicíny (2)

 
, autor: archiv MMJN

Příjezd k pavilonu

 
 
Vytvořeno 29.11.2019 10:48:24 | přečteno 1223x | Petr Vitvar
load