V hale se buduje prostor pro rehabilitaci

, autor: Jiří Endler

Městský areál patří k nejkrásnějším sportovištím v České republice. Své renomé má však i v zahraničí, i proto správce stadionu Sport Jablonec, s. r. o, pokračuje ve zvelebování místní dominanty.

Fotbalový a atletický stadion spolu s atletickou halou tvoří sportoviště, která jsou hojně navštěvována a zejména atletickou část využívají sportovní naděje královny sportu. „Myslím, že i díky nové budově, která je vstupní bránou do areálu, máme opravdu nádherné sportoviště. Aby zde bylo útulněji, snažíme se postupně renovovat zázemí pro sportovce, zejména pro atlety. Většinou jde o opravy, neděláme nic nového, vše jde z našich prostředků na údržbu,“ říká Milan Matura, jednatel společnosti.

V loňském roce dostala atletická hala nový kabát. „Objekt byl zateplen, vyměnili jsme okna a tato opatření přinesla úspory za energii cca o 40 %,“ pochvaluje si nižší náklady na provoz haly Matura.

V prvním patře byl rekonstruován elektrický rozvod a proměnou prošlo i sociální zázemí. „Také jsme vyměnili podlahové krytiny, kdy jsme stará linolea nahradili keramickou dlažbou. Proměna se dotkla i vestibulu, který nyní působí příjemným dojmem,“ je přesvědčen jednatel.

To však není zdaleka vše, co zde bylo vybudováno. V současné době vrcholí práce na obnovení rehabilitace, která byla vždy součástí stadionu. „V milosti zde měli sportovci kompletní zázemí na své aktivity, včetně regenerace. Ta zde chyběla, proto jsme v prostorách, které k tomu byly v minulosti určeny, zbudovali novou saunu s odpočívárnou a tzv. vodními šlapačkami. Nutno podotknout, že nová rehabilitace bude kromě sportovců sloužit i veřejnosti,“ slibuje Matura.

Současnou Střelnici obdivovala i olympijská vítězka a jablonecká rodačka Bára Špotáková a dokonce prozradila, že by v Jablonci opět ráda trénovala. V atletické hale v minulosti trénovaly české atletické špičky v čele s Jarmilou Kratochvílovou a Helenou Fibingerovou, která zde v roce 1977 vytvořila dosud nepřekonaný světový halový rekord v hodu koulí (22,50 m).

Kromě fotbalového a atletického zázemí na Střelnici spravuje Sport Jablonec, s. r. o., nově Srnčí důl, jenž byl v letošním roce převeden do majetku města. „Staráme se o základní zabezpečení areálu. V loňském roce jsme vyspravili některé přístupové cesty tak, aby do Srnčího dolu měli snadný vstup také maminky s kočárky. V současné době společně se správou veřejné zeleně prořezáváme stromy, jež narušují běžeckou dráhu, ale také dřeviny, které by mohly být nebezpečné pro okolí. Dále sekáme trávu a v plánu máme veřejné ohniště, které by mohli Jablonečané, ale také školy a školky využívat k různým akcím,“ končí hovor Matura.

(end)

Vytvořeno 9.7.2014 9:46:48 | přečteno 1132x | Petr Vitvar