Nová budova Střelnice je otevřena

, autor: Michal Vele

V areálu jablonecké Střelnice byl v červnu otevřen nový víceúčelový objekt, který umocnil dominantu sportovního střediska a slouží jako vstupní brána na atletický a fotbalový stadion.

Novou budovu na místě schátralé Střelnice vybudoval FK Jablonec, z. s. „Provozovatelem je Patrik Bonan. Ten se bude starat o chod nekuřácké kavárny a program v sále, v němž se díky skvělému technickému vybavení mohou konat různé programy, jako jsou plesy, přednášky, besedy, setkání. Ale počítáme i s tím, že zde bude zázemí při různých akcích, jež se v areálu na Střelnici uskuteční,“ říká Zdeňka Truhlářová z FK Jablonec.

Budovu, jež patří k dominantě stadionu a tvoří jeho vstupní bránu, ocenil také náměstek primátora Miloš Vele. „Jsme rádi, že v Jablonci dokáže soukromý investor bez finanční podpory města zbudovat takový krásný objekt. Multikulturní zařízení navíc skvěle dokresluje městský sportovní areál. Z kavárny je nádherný výhled na panorama Jablonce a určitě si zaslouží pozornost Jablonečanů,“ říká náměstek primátora Miloš Vele.

Slavnostní otevření, které se odehrálo první červnový víkend, nabídlo zajímavý kulturní program. Slavnostního aktu se zúčastnilo mnoho hostů a řada špičkových sportovců. Do Jablonce dorazila rychlobruslařka Martina Sáblíková, fotbalista Adam Hloušek, oštěpařka Barbora Špotáková i se svým trenérem Janem Železným. „Neskutečně se to tady změnilo. Jsem rád, že to tady takhle vzkvétá," řekl na adresu areálu Jan Železný.

Investor by si přál, aby se i jeho přispěním na Střelnici vrátil „život“. „Budova bude sloužit veřejnosti a sál si mohou pronajmout různé spolky či školy na své akce. Rezervační systém bude v nejbližší době spuštěn na našich stránkách www.strelnice-jablonec.cz. Kromě toho připravujeme řadu kulturních pořadů, na které nalákáme, věřím, nejen Jablonečany,“ říká závěrem Patrik Bonan, provozovatel budovy.

(end)

Vytvořeno 9.7.2014 9:46:44 | přečteno 2257x | Petr Vitvar