Opraví se lávka, mosty i chodníky

, autor: Jiří Endler

Statutární město Jablonec připravuje na letošní rok opravu několika mostů a především lávky v Želivského ulici, která je v současné době z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Lávka byla postavena v roce 1988 a město je povinno ze zákona jako vlastník a správce provádět kontroly a prohlídky mostních konstrukcí, komunikací a jejich příslušenství. „Prohlídka této lávky ukázala náhlé zhoršení stavebního stavu. Na základě toho byla objednána mimořádná mostní prohlídka odbornou autorizovanou osobou, která nám důrazně doporučila lávku z bezpečnostních důvodů uzavřít,“ sdělil Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.

V současné době se zpracovává projektová dokumentace na opravu této lávky Želivského. „Realizace se uskuteční po vyřízení stavebního řízení. Předpokládaný termín dokončení je do konce září 2014,“ doplňuje informace náměstek primátora Miloš Vele.

Dále jsou v Jablonci naplánovány další tři opravy mostů. „Částečná oprava mostní konstrukce se uskuteční v ulici Luční, kde proběhne pouze za částečného omezení provozu. V Jánské ulici dojde k rekonstrukci mostu za plné uzavírky. V ulici Pražská se jedná se o částečnou opravu mostu, která se odvíjí od vlakové výluky (přerušení železniční dopravy ČD z důvodu rekonstrukce trati),“ vysvětluje Kozák.

V letošním roce by měly doznat obnovy rovněž některé chodníky. „Jedná se o chodníky s dožitým, či doslova havarijním povrchem, ty jsou v ulicích Mánesova, Vysoká, Palackého, Rychnovská a další. Průběžně budeme občany o opravách informovat,“ slibuje Pavel Kozák.

Vytvořeno 27.2.2014 13:56:54 | přečteno 974x | Petr Vitvar